Muž roku 2009 Martin Zach si splnil s manželkou a dětmi sen o vlastním bydlení. Radost mu ale kazí vážné zdravotní problémy

Martin Zach
Martin Zach
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 3. 2023

Měl našlápnuto na slibnou modelingovou kariéru, v roce 2009 se stal Mužem roku. Ihned poté ale přišla těžká životní zkouška. Po nevydařeném skoku do vody zůstal Martin Zach (37) upoutaný na invalidní vozík - nevzdal se a svému nepříznivému osudu se postavil čelem. V současnosti mu radost dělá skutečnost, že se se svou manželkou a dvěma dětmi přestěhoval za Prahu do vlastního bydlení. "To mě moc těší, nicméně po zdravotní stránce není vše ideální, protože mě dlouhodobě trápí bolesti zad," uvedl pro ŽivotvČesku.cz sympatický Martin Zach, který se tak dočasně musel kvůli tomu vzdát sportu - paraatletice.

"Na začátku roku jsme se přestěhovali konečně do vlastního bydlení, což byl náš sen. Takže ten jsme si s manželkou a dětmi splnili. Z toho jsem moc nadšený," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Martin Zach, který s pohlednou manželkou Martinou vychová syna Adriana (4) a dcerku Beatu (1).

Zapojit se do péče o ně je pro něj sice jako pro vozíčkáře o něco složitější, o to více teď, protože Martin Zach má již delší čas trápení s bolestí zad.

"Mám vyhřezlé ploténky v bederní páteři, což mě významně omezuje v životě. Zároveň i ve sportu, nedovoluje mi to dělat jakýkoliv silový trénink. Dost mě na tom štve, že to už trvá dlouho, a tak mi nezbývá věřit, že se to snad zlepší," dodal pro ŽivotvČesku.cz sympatický sportovec.

Další děti prý nejsou nyní na pořadu dne. Jak uvedl pro ŽivotvČesku.cz, je Martin Zach toho názoru, že u dvou potomků již s manželkou zůstanou. Uznává ale, že je možné, že v budoucnu na tuto otázku ještě změní názor.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.