Muž roku Martin Zach prodělává aktuálně covid: S ženou jsme v tom už 7 dnů. Popsal průběh zlé nemoci

Martin Zach
Martin Zach
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 12. 2020

Zákeřné onemocnění, které připravilo o život v Česku už více než 11 tisíc lidí, aktuálně trápí vítěze soutěže krásy z roku 2009. Se svou manželkou svádí boj s nebezpečným virem SARS-CoV-2. "Pociťujeme velkou únavu. Koronavirus je pěkný »prevít«," popsal pro ŽivotvČesku.cz charismatický Martin Zach (35), který se netají tím, že patří do rizikové skupiny a očkování se nebrání.

Martin Zach se poslední dny potýká spolu s manželkou Martinou s onemocněním covid-19. Přesto, že rodiče téměř dvouletého syna Adriana neměli závažné zdravotní komplikace a vir u nich připomíná spíše středně těžkou chřipku, rozhodně to není nic příjemného.

"Měli jsme s manželkou nějaké příznaky. Nejdřív to vypadalo jenom jako nachlazení, ale přidaly se teploty. Teď bojujeme s velkou únavou. Nebyli jsme tedy úplně bezpříznakoví, ale projevy u nás byly mírnější. V současné době nás trápí hlavně ta únava. Proděláváme to sedmý den a naštěstí se to nezhoršuje," řekl Martin Zach pro ŽivotvČesku.cz, který se nedávno dal na podnikání v oblasti prodeje kávy.

Společnost se dělí na ty, kteří epidemii koronaviru popírají a druzí mají z nového typu koronaviru respekt a možná i strach. "Určitě jsem nebyl odmítač ani popírač, brali jsme to tak, že tu epidemie je. Měli jsme covid už dřív v blízké rodině. Sám jsem si nepřipouštěl, že bych to mohl chytit. Ale s manželkou jsme zjistili, že koronavirus je pěkný »prevít«," přiznal pro ŽivotvČesku.cz vítěz 10. ročníku Muže roku 2009, který se závodně věnoval běžeckému lyžování a byl dokonce reprezentantem České republiky.

Ohledně diskutovaného očkování, které má pomoci v boji se zákeřným virem, má sympatický Zach jasno.

"Asi bych se nechal očkovat, ale imunoložka z Motola uvedla, že kdo to prodělal, tak by teoreticky nemusel být dvanáct měsíců očkovaný. Teď budeme mít covid za sebou, tak uvidím, jaké budou výsledky. Podle toho se budu rozhodovat. Jako vozíčkář jsem riziková skupina, a kdyby to bylo nutné, nechal bych se očkovat," dodal Martin Zach pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.