Muž uvízl v kufru svého vozu, kde spal kvůli karanténním opatřením

Karanténní opatření si vyžádala kuriozní případ.
Karanténní opatření si vyžádala kuriozní případ.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2020

Poměrně kuriózní příběh zažil muž z Německa. Při jízdě domů z bavorského Würzburgu do Rostocku na severu Německa nenašel kvůli opatřením proti koronaviru otevřený žádný hotel, rozhodl se proto složit hlavu v kufru svého auta. Víko kufru se ale nešťastně zaklaplo. Muž se tak nemohl dostat ven, na vysvobození pak čekal čtyři hodiny.

O poměrně humorném příběhu informovala agentury DPA. Odkázala se na tamní policejní oddělení, jehož posádka dokázala muže vysvobodit.

Příhoda se stala v Erfurtu, kde stejně jako v celé spolkové zemi Durynsko jsou z karanténních důvodů hotely a penziony pro turisty uzavřené. Osmnáctiletý řidič se proto rozhodl strávit noc v kufru svého sportovního mercedesu třídy SLK. Když si ale do kufru vlezl, víko se zaklaplo a zevnitř ho nebylo možné otevřít.

Policejní prohlášení

Policisté ve svém prohlášení uvedli s nadsázkou, že věří, že se mladík při čekání snad alespoň trochu prospal...

"Snad se i trochu vyspal," napsali muži zákona v tiskovém prohlášení a dále uvedli, že mladík v nepříjemné situaci strávil čtyři hodiny. Policie ho vysvobodila poté, co byla upozorněna jistou kolemjdoucí, která dnes brzy ráno slyšela z kufru volání o pomoc.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.