Muž v červené mikině Jan Hamáček porazil koronavirus. Pomohla mu růžová pilulka

Ministr vnitra v demisi Jan Hamáček
Ministr vnitra v demisi Jan Hamáček
Foto: Michal Protivansky / CNC / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 11. 2020

Ministr vnitra Jan Hamáček (41) přemohl koronavirovou infekci, a to po 18 dnech v karanténě. Nyní může do práce, lékaři ho uschopnili k pátečnímu datu. Hamáček po prodělání nemoci získal imunitu na 90 dnů. Aktuálně se cítí v dobré formě. Stavy, kdy cítil slabost a bolesti hlavy a kloubů mírnil léčivem ze skupiny nesteroidních antiflogistik.

Hamáček byl pozitivně testován po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, u kterého test koronavirus potvrdil v neděli 18. října. "Od neděle jsem byl v karanténě, pozitivní test mi vyšel následující středu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Hamáček.

Chtěl bych všem poděkovat za slova podpory během mého boje s covidem. K dnešnímu dni jsem byl uschopněn, tudíž se vracím do práce,“ napsal na Twitteru ministr vnitra.

Vicepremiér měl po celou dobu lehký průběh, ale lidově řečeno do zpěvu mu nebylo. Na nepříjemné stavy mu zabíral klasický brufen.

"Šlo o pocit lehkého nachlazení. Teplotu ani horečku nemám. Je to takový klasický pocit, kdy má člověk trochu rýmu a trochu kašel, do toho bolest hlavy a bolest za očima. Pomáhá mi brufen. Člověk pořád spí. A k tomu celková únava. O lehkou chřipečku, jak se říká, nejde. A to mám lehký průběh nemoci," popsal před pár dny pro ŽivotvČesku.cz Hamáček svůj průběh onemocnění.

Hamáčkovi vyšel pozitivně i druhý test, to byl důvod, proč musel strávit delší dobu v karanténě. Třetí test u něj virovou nálož v těle neprokázal. Za celou dobu nemoci zhubnul okolo pěti kilogramů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.