Muž v Českých Budějovicích držel ženu jako rukojmí, policie ji vysvobodila. Na místě je zásahová jednotka, potvrdil mluvčí

Pixabay
Zásahová jednotka – ilustrační foto
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 30. 6. 2021

Desítky policistů byly připraveny na náměstí v Českých Budějovicích, kde v jednom z obchodů držel muž ženu jako rukojmí. "Zákrok bohužel nemáme ukončen, ten muž stále ohrožuje ženu na zdraví," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí českobudějovické policie Milan Bajcura. Do obchodu o pár minut později vtrhla zásahová jednotka, která ženu vysvobodila.

V jednom z obchodů na náměstí Přemysla Otakara II. muž zajal ženu jako rukojmí a ohrožoval ji na životě. Na místě byly policejní vozy i záchranky. Policisté s agresorem vyjednávali a část náměstí byla uzavřena.

"Zásah stále probíhá. Na místě jsou policisté ze zásahové jednotky, prvosledové hlídky, policisté z obvodního oddělení, zástupci městské policie a zároveň jsou připraveni zdravotníci. Zákrok bohužel nemáme ukončen, ten muž stále ohrožuje ženu na zdraví," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí českobudějovické policie Milan Bajcura.

Podle informací webu iDnes.cz se z budovy několikrát ozval křik a na místě jsou přítomny desítky policistů. Z místa se údajně ozvaly také výstřely. Podle přihlížejících je muži zhruba okolo 30 až 40 let a může být pod vlivem alkoholu či drog. Jeho motiv není známý.

"Nejdříve vyhrožoval střepy ve zlatnictví a teď drží rukojmí v tabáku nedaleko od zlatnictví. Prý je hodně zfetovaný. To říkají lidi tady okolo," řekla pro portál Denik.cz svědkyně.

V neděli v noci byl do babyboxu v Českých Budějovicích odložen novorozený chlapeček. Pouze...

Krátce po 16. hodině do obchodu vtrhla zásahová jednotka, které se podařilo ženu vysvobodit. Je ale zraněná a byla převezena do nemocnice. Pachatel byl na místě zadržen.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu