Muž ve Svitavách močil do pečiva, ani u toho neměl roušku. Hrozí mu dva roky vězení

Muž ve Svitavách močil do pečiva, hrozí mu dva roky
Muž ve Svitavách močil do pečiva, hrozí mu dva roky
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2020

Do pořádného průšvihu se dostal muž ze Svitav kvůli nepřístojnému chování v supermarketu. Nakráčel tam bez roušky, na výzvu, aby si ji nasadil, reagoval vulgárně a ještě se tam vymočil do pečiva. Policistům už se k vykonání potřeby na rohlíky přiznal.

Koronavirovou krizi se snaží každý zvládnout bez ztráty rozumu a sebeúcty. To se však nepodařilo přibližně 40letému muži ze Svitav. Do obchodu nakráčel bez roušky, ale tím to neskončilo.

"Pán měl být arogantní a na prosbu, aby si nasadil roušku, si paní prodavačka vyslechla vulgární odpověď," uvedla policejní mluvčí Eva Maturová.

Poté, co odpálkoval prodavačku, odešel k džusům, potom k pečivu a následně šel zaplatit k pokladně. "Po chvíli si pracovnice všimla, že pečivo je nějak mokré a mimo to cítila i zápach močoviny. Kamerové záznamy její domněnky potvrdily," popsala Maturová.

Vymočil se do rohlíků

Podivný muž vykonal malou potřebu do přepravek s rohlíky. Na místo dorazili svitavští policisté, kteří měli zjistit, o koho se jedná.

"Netrvalo to dlouho a totožnost muže na videozáznamu policisté společně se zaměstnankyněmi obchodu odhalili. Osmačtyřicetiletý zákazník se přiznal a nad svým jednáním projevil lítost," řekla mluvčí.

Zákazník už uhradil výdaje spojené s nutnou dezinfekcí prostoru prodejny i škodu na pečivu. Nadále je ale podezřelý z výtržnictví. Za to mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.