Muž zastřelil na Kladensku nejprve manželku, pak tchýni už v pátek. Miminko plakalo celý den

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR

Muž, který v Líském na Kladensku podle všeho zastřelil svou ženu, tchyni a pak sebe, je příslušníkem vězeňské služby. V sobotu večer do vesnice vyjela zásahová jednotka a záchranáři, a to kvůli střelbě u jednoho z domů. Těla našel jeden ze sousedů na zahradě poté, co přelezl plot na sousední pozemek, aby odhalil, co způsobilo neutichající dětský pláč.

O události se mluví jako o rodinné tragédii. Policisté v sobotu na místě nalezli mrtvého muže, kterého policie označila za pravděpodobného pachatele. Podle policejní mluvčí Markéty Johnové dalšími obětmi střelby jsou dvě ženy.

Spekuluje se o tom, že k neštěstí došlo už v pátek. Těla zesnulých pak na zahradě domu ležela až do sobotního večera, než soused zavolal policii, a to poté, co na zahradě našel těla bez známek života.

Vendula Pizingerová (48), ředitelka nadace Kapka naděje, přivedla na svět před měsícem a p...

Podle místních šlo o rodinu, která byla bezproblémová. O to nepochopitelnější je, proč se událost vlastně stala. Pachatel činu podle Deníku nejspíš nejprve zastřelil svou manželku, pak tchýni a nakonec zbraň obrátil proti sobě.