Myslivci na Nymbursku našli torzo mužského těla bez končetin. Policie už zná totožnost

Policie - Ilustrační snímek
Policie – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 12. 2020

Hrozivý zážitek mají za sebou nymburští myslivci, kteří v rákosí mezi obcemi Rožďalovice a Doubravany nalezli lidský trup bez končetin. Šlo o tělo neznámého muže. Od soboty se případem zabývají středočeští kriminalisté, podle nichž jde o 61letého pohřešovaného muže. Příčinu smrti teď musí odhalit soudní pitva.

"Mohu potvrdit, že v případu došlo ke ztotožnění osoby a byla ve věci nařízena soudní pitva," uvedl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Pavel Truxa.

Podle policistů bylo tělo v době nálezu ve značném stádiu rozkladu. Pro myslivce to byl poměrně nepříjemný zážitek. "Zatahovali jsme tam úsek rákosu a objevili jsme tělo na příkopu, tak jsme ukončili hon," popsal pro portál TN.cz Tomáš Kůrka, jeden z myslivců, který tělo našel.

Na místo vyjel policejní tým včetně koronera. "Někteří si mysleli, že je to figurína, ale pak se ukázalo, že je to mrtvý člověk. Nebylo to nic moc příjemného, pro nikoho," doplnil pro web Kůrka.

Policie uvedla, že v souvislosti s případem má jít o muže (1959). Od poloviny prosince byl v databázi pohřešovaných. Více jasno do případu může vnést nařízená pitva.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.