Na Benešovsku došlo v ranních hodinách ke srážce vlaku s autobusem. Dvanáct lidí se zranilo, zasahoval vrtulník

Nehoda vlaku si vyžádala 10 zraněných.
Nehoda vlaku si vyžádala 10 zraněných.
Foto: Twitter Policie
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2020

U Struhařova na Benešovsku se na železničním přejezdu dnes ráno srazil autobus s vlakem. Informace z nehody, které byly později upřesněny, aktuálně uvádí, že na místě bylo 12 zraněných lidí.

Podle prvotních informací byl vlak vyhozen zcela mimo koleje. Na místě je podle policejní mluvčí Michaely Richterové 11 zraněných. Na místo vyrazily dva vrtulníky záchranné služby.

Podle upřesňujících informací Drážní inspekce se zranilo celkem dvanáct lidí. Hlavní tah mezi Benešovem a Vlašimí zůstává do odvolání uzavřený.

V 6.40 hodin se mezi Struhařovem a Dobříčkovem střetl osobní vlak s autobusem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil,” uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal pro Novinky.cz.

Celkem se zranilo dvanáct lidí, pět cestujících z vlaku a strojvedoucí a stejný počet lidí v autobuse plus opět řidič, upřesnil před polednem Drápal.

Z místa těžce zraněnou ženu do nemocnice transportoval záchranářský vrtulník. Ostatní zranění byli rozvezeni do okolních nemocnic.

„Vlak byl po nárazu odhozen mimo jednokolejnou trať a autobus skončil na kolejích,“ uvedla pro ČTK Richterová. Nejvíce zraněných je podle ní v autobusu.

"Středočeská záchranná služba zasahuje u dopravní nehody vlaku a autobusu na Benešovsku. Na místě 5 posádek @ZZS_SCK, 2x letecká ZS, a ostatní složky IZS," uvedla záchranka Středočeského kraje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.