Na covid-19 umírají mladší ročníky. Onemocnění podlehla teprve 22letá žena. Promluvil šéf ČLK

Profimedia
Covid – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 24. 3. 2021

V pondělí uplynul rok od smrti prvního pacienta s nemocí covid-19 v České republice. Od té doby jich zemřelo více než 25 000 a v minulém týdnu se mezi oběti zařadila mladá žena. Bylo jí pouhých 22 let, vyplývá to ze statistiky Ministerstva zdravotnictví ČR.

Covid-19 není nemocí, která postihuje jen seniory. V nemocnicích o své životy bojují i mladí lidé a někteří z nich svůj boj nedokáží vyhrát. Ze statistiky ministerstva zdravotnictví vyplývá, že v minulém týdnu se obětí koronaviru stala teprve 22letá žena.

Podle prezidenta České lékařské komory je faktem, že covid-19 zasahuje čím dál více častěji mladší lidi. "Situace je den ode dne horší, protože v nemocnicích je ve vážném stavu čím dál více mladších lidí. Je dobře, že nedošlo k žádnému rozvolnění protiepidemických opatření, což někteří politici nezodpovědně slibovali," řekl pro ŽivotvČesku.cz Milan Kubek.

zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Boj s pandemií ještě není ani zdaleka u konce a někteří lidé střetnutí s nákazou nepřežijí. Mezi oběťmi jsou i dvě malé děti, teprve osmiletá dívenka a jedenáctiletý chlapec. Obětí ve věku 15 - 24 let k úternímu dni si covid vyžádal 4, ve věku od 25 - 34 let pak už 46.

Počty případů koronaviru v Česku rostou třetí týden v řadě, tempo nárůstu zrychluje. V upl...

Nemoc covid-19 si v Česku vyžádala už více než 25 000 obětí. Ke dni 24. března je v nemocnici hospitalizovaných přes 8 000 nakažených. Zdravotnická zařízení jsou stále vytížená.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu