Reklama:

Na covid jsem měl podezření. Kvůli vysokým horečkám jsem nemohl chodit, popsal Martin France

Martin France možná prodělal covid
Martin France možná prodělal covid
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 2. 2021

Česká kultura zažívá těžké časy kvůli koronaviru a podle mnohých se skutečné škody budou sčítat až na samotném konci epidemie. Do života současné události zasáhly i zpěvákovi a herci Martinovi Francemu (51), který každoročně pořádá řadu benefičních akcí a koncertů plných hvězd. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, jak mu covid zasáhl do osobního i pracovního života. "Přijde mi, že asi byla doba »předcovidová« a bude nejspíše doba »pocovidová«. Mám pocit, že už to nebude jako před pandemií," řekl.

Reklama:

Martin France je zpěvák, který je známý také jako pořadatel charitativních koncertů a vystoupení. Jako herec si zahrál v několika českých filmech a seriálech a věnuje se také moderování. Natočil několik desek a vystupuje po boku našich předních hvězd, jakými jsou Helena Vondráčková, Felix Slováček nebo třeba Kateřina Brožová. Účinkoval v mnoha úspěšných muzikálech – Pomádě, Draculovi, Jesus Christ Superstar nebo Vlasech.

Reklama:
Martine, řada známých osobností prožívá velmi těžkou dobu, protože kromě zdravotních rizik jim epidemie znemožňuje i pracovat. Právě kultura je příkladem. Jak na současnou dobu pohlížíte vy?

Snažím se jakkoliv zaměstnat mozek i fyzicky schránku těla. Stop stav už bude v březnu trvat rok, což je opravdu velmi dlouhá doba. Ale snažili jsme se vytvořit alespoň něco. Podařilo se nám zrealizovat všechny naše koncerty Kdo má rád na Nových Hradech v jižních Čechách, Noc s hvězdami na zámku Zahrádky v Libereckém kraji i Křídla motýlí v Horních Věstonicích na jižní Moravě - byť v okleštěné verzi, ale zvládli jsme to, než se zakázalo v ČR zpívat. A do toho jsme stačili dělat dva měsíce Zpívání z balkónu na Bohdalci s různými interprety, pak také nově Jedeme dál na Lipensku v jižních Čechách a také v rakouských Českých Alpách v Niedemsilu. No a mysleli jsme, že už se ke Zpívání z balkónu vracet nikdy nebudeme, ale opět zasáhla 2. koronavirová vlna a přichystali jsme dvakrát Vánoční zpívání z balónu opět na Bohdalci.

Pořádáte charitativní akce a koncerty, kde vystupuje spousta slavných tváří. Pro vás, jako zpěváka a také aktivního pořadatele společenských akcí, to musí být obrovský zásah do vaší práce...

Ano, je to opravdu veliký zásah do naší profese. Už je to trochu nekonečný příběh, tak v skrytu duše alespoň doufám, že to přece jen všichni překonáme a budeme se pomalu vracet do normálních kolejí. Ale přijde mi, že asi byla doba »předcovidová« a bude nejspíše doba »pocovidová«. Mám pocit, že už to nebude jako před pandemií.

Máte osobní zkušenost s covidem, nebo patříte mezi ty šťastné, které nepostihl?

To právě nevím, jestli už jsem to absolvoval, nebo ne. Ale je pravda, že když jsme měli Presstrip Jedeme dál na Lipensku, tak jsem se jednu noc probudil v horečkách, úplně propocený a nešlo mi téměř chodit. Sotva jsem dolezl o patro níže pro dva acylpyriny a šel zase spát. Myslel jsem, že budu muset ráno nahlásit, že zůstanu v apartmánu, ale po probuzení jsem zjistil, že už mi nic není.

Co je pro vás během koronavirové doby nejtěžší?

Dokopat se k nějaké pracovní činnosti, když nevidím to pomyslné světlo na konci tunelu. Ale vždy si pak řeknu, že musím. Abych byl připravený i se všemi těmi projekty na dobu, kdy to bude možné zase spustit.

Vídáte se s rodinou?

S rodinou si velmi často voláme a občas za nimi zajedu, takže zde nestrádám. Ale už mi chybí se zase pořádně nadechnout a vzlétnout jako Fénix z popela.

Co byste si přál v blízké budoucnosti? Napadá vás nějaký cíl nebo přání?

Abychom už všichni mohli zase začít postupně normálně pracovat a také bych si přál letos uskutečnit znovu alespoň v nějaké omezené verzi naše už klasické benefiční koncerty. Zrealizovali jsme 2. ročník Jedeme dál, jak na Lipensku, tak v Českých Alpách v Rakousku. Premiérově odstartovali zájezdovou bláznivou divadelní komedii Jsem krásná, kde se objeví i moji herečtí kolegové Heidi Janků, Veronika Jeníková, Milan Peroutka, Ladislav Ondřej nebo Broňa Kotiš. Ale hlavně nám všem přeji především zdraví, zdravý rozum, ještě stále i pevné nervy a trochu toho potřebného štěstí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: