Na dovolené u moře bez roušky. Chorvatsko láká statisíce Čechů

Chorvatsko
Chorvatsko
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 4. 2020

Začínáte řešit, kam letos pojedete v rámci možností na dovolenou k moři? Moc destinací, se kterými byste mohli počítat, není. Vypadá to ale, že Chorvatsko by mohlo být destinací, kam se tisíce Čechů budou smět podívat. Ovšem za určitých podmínek.

Chorvatsko se dlouhodobě řadí k zemím, kam dovolenkáři z Česka přes prázdniny míří. Letos půjde o omezený počet lidí.

Předseda vlády Andrej Plenković připustil, že země by již v létě ráda otevřela své hranice, alespoň pro některé občany Evropské unie.

„Pracujeme na tom, abychom toto léto cestovní ruch umožnili, i když v jiných a omezených podmínkách,“ uvedl Andrej Plenković. Země má zatím jako mnohé jiné pro cizince hranice zatím zavřené. Vláda ale tuší, že spolehnout se jen na tuzemské turisty z ekonomických důvodů nemůže. Navíc nedávno ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že možnost vycestovat právě s Chorvatskem řeší.

Dovolená bez roušky

Chorvatsko má v tuto chvíli 2 047 nakažených a 63 mrtvých, což jsou dobré hodnoty. Mnohem menší, než jaké má Česko. Podmínkou pro vpuštění do země by mohlo být také čerstvé potvrzení o negativním testu na koronavirus. To si občané budou muset zřejmě hradit sami.

Češi by si na dovolené mohli ovšem odpočinou od roušek. Zatímco v Česku je zřejmě budeme muset nosit i během letních měsíců, minimálně někde, v Chorvatsku platí povinnost chránit si ústa pouze pro nakažené.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.