Na dovolenou k moři určitě nepojedeme, říká partner Matěje Stropnického. Vysvětlil důvody, proč léto stráví na zámku

Daniel Krejčík a Matěj Stropnický v Osečanech na zámku
Daniel Krejčík a Matěj Stropnický v Osečanech na zámku
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 7. 2021

Bývalý pražský zastupitel Matěj Stropnický (37) a jeho přítel herec Daniel Krejčík (26) dali prostřednictvím známé reality show letos v březnu nahlédnout do svého bydlení na zámku. Netajili se tím, že na opravu střechy shánějí 10 milionů korun, což je jeden z důvodů, proč si letos nedopřejí dovolenou. "Musíme šetřit, ale pravda je, že se střechou se nám daří, protože chybí už jen asi milion a půl," řekl pro ŽivotvČesku.cz partner politika.

Zámek v Osečanech chtějí jednou přestavět na samostatnou ekonomickou jednotku, která si na sebe vydělá. Zatím jde v létě pořádat divadelní festival či svatby, zimní měsíce ale komplikuje fakt, že celý zámek zatím není možné vytopit.

Kvůli tomu, že šetří na to, aby se zámek povedlo postupně zrekonstruovat, si musí některé věci odříct. Třeba dovolenou letos vůbec neplánují.

"Veškerý náš volný čas budeme trávit na zámku, a to ze dvou důvodů. Matějovi začíná politická kampaň, která se bude táhnout až do října a na to konto já hraji na letních scénách, takže já budu hodně hrát. Navíc náš zámek se přes léto proměnil na takové malé divadlo, kdy se u nás bude natáčet a máme tu malou letní scénu, kde oba s Matějem hrajeme, takže prázdninové sídlo jsme si udělali na zámku a všichni jezdí za námi," řekl s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Daniel Krejčík.

I když dovolenou partneři neplánují, radost jim dělá, že pomalými krůčky se jim daří dávat zámek do podoby, aby se v něm dalo pohodlně žít. "Nejsme úplně moc na cestování, protože Matěj není moc fanda létání a navíc musíme šetřit peníze na střechu. Chybí nám ještě asi milion a půl na to, aby se celá střecha zaplatila, z čehož máme radost," dodal pro ŽivotvČesku.cz sympatický herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.