Na jezu u Českého Šternberka se převrátil raft se sedmi osobami, jeden člověk utonul. Druhý zemřel v nemocnici

Zásah policie - Ilustrační snímek
Zásah policie – Ilustrační snímek
Foto: Se svolením Policie ČR
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2021

U Českého Šternberku na Benešovsku se v úterý převrátil raft plný vodáků. Na raftu byly i děti. Tragédie má dvě oběti. Zemřel muž, který se snažil dětem pomoci. V úterý večer TV Nova uvedla, neštěstí má druhou oběť. Po převozu do nemocnice Motol v Praze zemřela jedna z dívek, která plula na raftu.

K nešťastné události došlo kolem poledne na řece Sázavě, kdy se raft se sedmi osobami převrátil. Na místě zasahovali hasiči, policie i záchranáři. Ti se pokoušeli najít všechny tonoucí, což se zpočátku nedařilo.

"V tuto chvílí na místo dojíždějí hlídky, letěl tam policejní vrtulník i vrtulník zdravotnické záchranné služby. Mělo tam dojít k převrácení raftu s několika osobami, v tuto chvíli nemohu potvrdit ani věk, podrobnější informace teprve zjišťujeme," řekla k záchranné akci po poledni pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Na pomoc byly přivolány také vrtulníky, aby oblast prohledávaly ze vzduchu. "Z druhého raftu měl muž pro převrácené osoby skočit do vody. Situace je v tuto chvíli na místě nepřehledná, jedou tam potápěči a co se stalo, kolik osob na lodi bylo a podobně, teprve zjišťujeme," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz.

Před jednou hodinou však přišla informace, že záchranná akce byla ukončena. Jeden muž utonul v řece. V úterý večer TV Nova uvedla, neštěstí má druhou oběť. Po převozu do nemocnice Motol v Praze zemřela jedna z dívek, která plula na raftu. "Šlo o 6 osob na jednom raftu, mezi nimi byli i nezletilí. Jedna žena byla letecky transportována do nemocnice v Praze, druhá byla transportována do nemocnice v Jihlavě a zbylé čtyři osoby byly v sanitce převezeny do nemocnice v Benešově k ošetření a prohlídce. Muž z druhého raftu, který skočil převráceným na pomoc, byl nalezen opodál bez známek života," dodala pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Barbora Schneeweissová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.