Na Karvinsku výrazně vzrostl počet nakažených, rozvolnění restrikcí tam platit nebude

New Project
New Project
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2020

Počet případů nákazy koronavirem v Dole Darkov strmě roste. V okrese Karviná zůstanou v platnosti některá protikoronavirová omezení. V neděli o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Plošné testování odhalilo 212 případů onemocnění COVID-19, řekl dnes novinářům ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Opatření podle něj budou vyhlášena bez časového omezení, čeká jejich platnost nejméně týden až 14 dní.

K dnešní 16 hodině bylo odebráno celkem 2 393 vzorků na COVID-19. „Celkem 212 pozitivních případů, 154 jsou zaměstnanci, z toho šest pendlerů z Polska. Padesát čtyři jsou pozitivní rodinné kontakty a pak jsou tam čtyři zaměstnanci z jiných dolů, ČSM a ČSA,“ řekl Vojtěch. Podle ministerstva zdravotnictví prověřují hygienici dalších 652 kontaktů, které trasují a kterým nařídili karanténu.

Uvolnění opatření lokálně nebude možné

Na základě současné rostoucí nákazy se Vojtěch dohodl s tamními hygieniky, že se na Karvinsku v pondělí nezruší některá omezení, která přestanou platit v jiných částech republiky.

Na základě rozšíření nákazy se ministr dohodl s hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje, že se na Karvinsku v pondělí nezruší některá omezení, která přestanou platit v jiných částech republiky. Restrikce v závislosti na inkubační době bude platit týden až dva.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.