Na koho je faul, penaltu kopat nechodí. Patrik Schick je ale výjimka, on na to má, říká Martin Fenin

Patrik Schick táhne reprezentaci na EURU.
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 6. 2021

Česká reprezentace ve druhém zápase na EURU nezklamala a bere bod za remízu 1:1 s Chorvatskem. Nejlepším střelcem turnaje se třemi góly nyní je Patrik Schick (25). Ten si i přes krvavé zranění vzal míč a chladnokrevně proměnil penaltu za faul, který byl spáchán na jeho osobu. "Říká se, že faulovaní hráči by na penaltu chodit neměli, jenže Patrik Schick je nyní výjimkou," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý reprezentační útočník Martin Fenin (34).

Češi předvedli slušný výkon i ve druhém zápase na Mistrovství Evropy a berou cenný bod za remízu 1:1 s Chorvaty. O osudu utkání rozhodly dvě klíčové situace.

Ve 37. minutě hlavní rozhodčí Del Cerro Grande po konzultaci s videorozhodčím vyhodnotil, že po úderu loktem do Schickova obličeje se bude kopat penalta. Míč si na penaltový puntík vzal právě Patrik Schick, kterému z nosu ještě crčela krev. Český útočník nekompromisně proměnil a se třemi zásahy vede tabulku střelců celého turnaje.

"Věří si hodně a vzal to na sebe. Je to momentálně náš nejlepší hráč a daří se mu. Ano, říká se, že faulovaní hráči by na penaltu chodit neměli, jenže Patrik Schick je nyní výjimka. On teď ten tým táhne a znovu to prokázal," okomentoval Martin Fenin pro ŽivotvČesku.cz staré fotbalové pořekadlo, že faulovaný hráč by penaltu kopat neměl.

Druhý důležitý moment přišel ve 47. minutě. Chorvati velmi rychle rozehráli přímý kop na Perišiče, před ním ve vápně uklouzl Vladimír Coufal a Tomáš Vaclík na míč nedosáhl. Remíza je každopádně cennější pro český tým.

Výběr trenéra Jaroslava Šilhavého má před posledním utkáním s Anglií už 4 body a vše nasvědčuje tomu, že reprezentace proklouzne do vyřazovací části turnaje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.