Na mapě cestovatele téměř nejrizikovější země. Zájem Čechů o Egypt roste, říká mluvčí CK. Uvedla, kdo má výhodu

Egypt - Ilustrační snímek
Egypt – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 8. 2021

Dlouhodobě vyhledávanou destinací Čechů nejen v době letních dovolených zůstává Egypt. A to navzdory faktu, že ho ministerstvo zahraničí zařadilo na mapě cestovatele do téměř nejhorší kategorie v souvislosti s mírou rizika nákazy koronavirem. "Konstantně je na druhém místě po Řecku. A teď se zájem ještě zvýší, bude ideální destinací hlavně na podzim. Počítáme s tím, že cestovatelů přibyde. Češi tam jezdí skutečně hodně a vlastně jim ani nevadí pětidenní samoizolace," řekla mluvčí cestovní kanceláře Invia Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Egypt představuje pro hodně lidí skvělou volbu dovolené hned z několika důvodů. Tím hlavním zůstává především snadná cenová dostupnost a obecně nižší ceny v porovnání například s turisticky oblíbeným Řeckem nebo třeba Španělskem. Jídlo v levnější restauraci vyjde zhruba na 95 korun, což je určitě pro mnohé velkým lákadlem. Tříchodové menu v podniku střední kategorie pak stojí necelých 300 korun, jak uvedl server Etravel.cz.

Za půllitr místního piva zákazník zaplatí přibližně 41 korun. Při běžném nákupu stojí půllitr tamního piva kolem 35 korun, třetinka dovozového pak asi 51 korun. Milovníky cigaret potěší jejich cena, za krabičku zaplatí v průměru 60 korun, tedy podstatně méně než nejen v zahraničí, ale i v Česku.

Od 26. června platí, že do Egypta mohou bez předložení negativního PCR testu cestovat lidé, kteří mají dokončené očkování. V tomto případě je nutné mít s sebou národní očkovací certifikát, který potvrzuje aplikaci vakcíny. Pro ostatní platí povinnost negativního PCR testu, který ovšem není starší 72 hodin – potvrzení buď v papírové podobě z laboratoře či prostřednictvím QR kódu. V některých letoviscích je pak možné testování přímo na letišti za cenu asi 30 dolarů (v přepočtu přes 600 korun).

"O Egypt evidujeme opravdu velký zájem – konstantně je na druhém místě po Řecku. A teď se zájem ještě zvýší, protože přes léto je tam hodně teplo, ideální destinací bude na podzim. Počítáme s tím, že v září přibyde zájemců. V tmavě červené kategorii na mapě cestovatele je celou dobu, Češi tam jezdí skutečně hodně a vlastně jim ani nevadí pětidenní samoizolace. Celý rok je Egypt na druhém místě a patří mezi velmi oblíbené dovolenkové země," řekla mluvčí CK Invia Andrea Řezníčková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že riziko nákazy hodně snižuje fakt poukazující na vysokou proočkovanost Čechů.

"Čím dál tím více lidí má za sebou očkování, především ti, kteří cestují do zahraničí. Většina našich klientů je naočkovaná a tím pádem, když se vrátí z Egypta, tak ani do té samoizolace nemusí. Proto zařazení Egypta do téměř nejrizikovějších zemí podle cestovního semaforu nevnímáme jako zas až takový problém," dodala pro ŽivotvČesku.cz.


V současné době je v zemi k datu 20. srpna evidováno 285 831 případů s koronavirem, číslo nově nakažených uvádí 131 osob, úmrtí v souvislosti s onemocněním covid-19 přibylo 9 – celkově jich Egypt eviduje v oficiálních statistkách 16 647, jak informuje server Worldometers.info.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.