Na Mash vzpomíná po letech s úctou. Nikdo z nás netušil, že vytváříme fenomén, uvedl Mike Farrell alias B.J.

Herec Mike Farrell
Herec Mike Farrell
Foto: Profimedia.cz

Seriál Mash z vojenského prostředí je jedním z takových evergreenů, které diváky neomrzí ani přes neustálé opakování v televizi. Jeho nedílnou součástí byl od čtvrté série herec Mike Farrell (82), který se objevil v roli kapitána B.J. Hunnicuta. I po dlouhých letech od skončení seriálu na natáčení vzpomíná s láskou a úctou a myslí si, že všichni, kteří se na něm podíleli, mají být na co hrdí.

Mike Farrell už navždy zůstane v paměti televizního publika jako B.J. Hunnicut v seriálu Mash. Ten skončil v roce 1983 po 11 letech natáčení a někteří z hrdinů už na tomto světě nejsou. Mike se ale i ve svém věku těší poměrně dobrému zdraví a na svá léta v seriálovém vojenském prostředí vzpomíná často.

V roli B.J. strávil Mike spoustu let, na která nikdy nezapomene. "Byla to skvělá zkušenost, nepochybně šlo o naprostý vrchol mé kariéry a o jeden z nejdůležitějších zážitků mého života,“ řekl herec, dnes už v důchodu, v rozhovoru s Michaelem Wilkersonem pro web Blastzone.

Farrell, který se před kamerou naposledy objevil v roce 2019, úspěch seriálu připisuje úctě, s jakou na něm bylo pracováno. "Dělali jsme vše proto, abychom vytvořili co nejlepší seriál. Nezapomínali jsme, že tématem je válka a ztráta životů. Všichni jsme se chovali jako profesionálové a jsme hrdí na to, co se nám podařilo,“ vysvětlil Mike, který ani s věkem neztrácí svůj sympatický úsměv.

Ani přes veškerou snahu a profesionalitu nikdo nečekal, jakého úspěchu se Mash dočká. "Nikdo z nás netušil, že vytváříme fenomén. Dodnes si pamatuji první epizodu, ve které jsem se objevil. Na natáčení byla veliká legrace, mám v hlavě tolik historek, že nejsem schopný říct jednu konkrétní, která by byla nejlepší,“ zavzpomínal Farrell, který se kromě herectví věnoval i politice.

Proslavil se jako bystrý a tajuplný Patrick Jane v televizním seriálu Mentalista, který po...

Konec seriálu v roce 1983 byl pro herce bolestivý, ale šlo o jejich vlastní rozhodnutí. "Věděli jsme, že už jsme lidem dali vše, co jsme mohli. Chtěli jsme jim tedy dát i důstojný konec, nechtěli jsme ztrácet sledovanost a nechat se utnout produkcí. Odešli jsme se ctí a za to našim příznivcům patří dík,“ doplnil s grácií stárnoucí Mike Farrell.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.