Na místo, kde stála Koněvova socha, dal někdo záchod. Starosta Kolář čin odsoudil

Praha 6 nechala odstranit Koněvův pomník, jeho vnučka se vzteká
Praha 6 nechala odstranit Koněvův pomník, jeho vnučka se vzteká
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2020

V sobotu se na místě, kde stávala socha maršála Ivana Koněva, kterou radnice Prahy 6 v čele se starostou Ondřejem Kolářem nechala odstranit, objevil záchod. Kolář počínání zatím neznámé osoby odsoudil, incidentem se zabývají policisté.

V pátek si konec druhé světové války připomínalo Česko, v sobotu se výročí slavilo až v sobotu. Právě 9. května se na místě, kde stávala socha maršála Ivana Koněva, objevil záchod. Není jasné, kdo ho tam umístil. Věcí se už zabývají pražští policisté.

"Pokud má někdo potřebu se takto vyjadřovat ve dnech, které jsou oslavou konce druhé světové války, vypovídá to o tom, že má v hlavě spíš fekálie, než cokoliv jiného," vzkázal starosta Prahy 6 Ondřej Kolář, který nechal Koněvovu sochu odstranit, podle webu Novinky.cz.

Protesty proti odstranění

"Kdo si myslel, že příběh pražské Koněnovy sochy skončil s jejím odstraněním, ten se pletl," napsal na Twitter Mark Krutov z Rádia Svobodná Evropa.

Socha na Praze 6 stála od roku 1980, v minulosti byla terčem mnoha vandalských útoků. I tím zdůvodňoval Kolář její odstranění. Teď leží v depozitáři v Měšících u Prahy. Záchod už z místa zmizel.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.