Na MS máme na zlato. Bývalý reprezentační trenér Vladimír Růžička zatipoval, jak skončí zápas s Ruskem

Vladimír Růžička jako trenér reprezentace
Vladimír Růžička jako trenér reprezentace
Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2021

V lotyšské Rize začíná 85. mistrovství světa v ledním hokeji a český výběr hned první den šampionátu narazí na silného protivníka. Už zápas s Ruskem naznačí, jaká je skutečná síla národního výběru, kterého experti považují za jednoho z favoritů celého turnaje. Vyhlídky českého týmu pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil Vladimír Růžička (57). "Stoprocentně si myslím, že můžeme ovládnout celý turnaj," řekl k českým šancím bývalý reprezentační trenér.

Cesta hokejovým šampionátem pro český výběr začíná zostra. Od 15:15 se reprezentace představí v zápase proti Rusku. Odvěkého rivala v generálce na MS Češi porazili 4:0, což byla devátá výhra v řadě v přípravných zápasech. Týmy se ale ještě od té doby pozměnily, protože dorazily posily z NHL. Přesto jsou experti i fanoušci naladěni na optimistickou vlnu, protože Česká republika patří ke kandidátům na medaile.

"Zápas s Ruskem patří vždy mezi ty vypjaté. Je to první zápas na mistrovství světa a je vždy dobré začít úspěšně. Když se začne dobře, tak se pak většinou daří celý turnaj. Pokud mám tipovat, tak si myslím, že zvítězíme 4:1," předpověděl pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička.

Podle vynikajícího hráče a přísného trenéra bude Česko těžit z toho, že tým je vhodně poskládán, hráče z Evropy doplnila zvučná jména z NHL. "Myslím si, že náš tým je poměrně silný, je dobře, že přijeli kvalitní hráči z NHL. Stoprocentně si myslím, že můžeme ovládnout celý turnaj," řekl Vladimír Růžička s tím, že šampionát nemá jednoho výrazného favorita, ale na zlato může dosáhnout více týmů.

V českém národním týmu bude více hráčů, kteří mohou plnit roli lídra a tahouna. "Je tam Filip Zadina, Jakub Vrána či skvělý obránce Filip Hronek," vyjmenoval Vladimír Růžička pro ŽivotvČesku.cz hráče, o které by se reprezentace měla opřít.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.