Na očkování proti covidu se mohou od 1. března hlásit lidé na 70 let. Promluvil Karel Heřmánek

Očkování – Ilustrační snímek
Očkování – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 2. 2021

Už v minulosti premiér Andrej Babiš (66) mluvil o tom, že začátkem března by mělo dojít k možnosti hlášení na očkování proti covidu-19 pro další skupiny. Od 1. března tedy bude možné, aby se lidé starší 70 let zaevidovali v rezervačním systému. "Očkovat se určitě nechám," uvedl legendární český herec a dabér Karel Heřmánek (73) pro ŽivotvČesku.cz.

Očkování je ožehavým tématem posledních týdnů a v souvislosti s ním se řeší hned několik věcí. Dosud byly očkovány nejrizikovější skupiny - zdravotníci, obyvatelé domovů pro seniory a lidé nad 80 let, ale od 1. března se k nároku na aplikaci vakcíny přidává další skupina. I když se na začátku mluvilo o tom, že očkování bude v brzké době dostupné pro lidi, kteří trpí vybranými vážnými nemocemi, nakonec dostali přednost lidé nad 70 let.

Mezi tuto věkovou kategorii patří také legenda českého filmu i divadla Karel Heřmánek, který očkování proti koronaviru kvituje. "Samozřejmě bych se nechal očkovat. My chodíme každoročně například na očkování proti chřipce. Proti covidu půjde také. O nějakém konkrétním systému zatím nevím, nicméně jakmile bude možnost se nechat naočkovat, tak to podstoupím," řekl Karel Heřmánek pro ŽivotvČesku.cz.

Celkem bylo podáno 450 tisíc dávek vakcín, z toho 163 tisíc lidí dostalo také druhou dávku. Od poloviny ledna se do rezervačního systému mohli registrovat na očkování lidé nad 80 let, kterých se dosud naočkovalo asi 100 tisíc.

Od 1. března pak budou mít možnost o něco mladší ročníky - senioři nad 70 let. Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s kraji se snaží řešit také dostupnost vakcíny pro učitele a další zaměstnance ve školách. Někteří policisté a hasiči už byli z rozhodnutí kraje také očkování, ale o vakcinaci dalších se teprve jedná.

Šíření covidu-19 v Česku v poslední době vytrvale zrychluje. V pátek přibylo v Česku 1789 ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu