Na pašeračku Terezu se usmálo štěstí, drahý právník ji chce zastupovat zdarma. Ministerstvo sdělilo možný termín soudu

Tereza H.
Tereza H.
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 8. 2021

Tereza Hlůšková (25) byla v Pákistánu odsouzena k 8 rokům a 8 měsícům ve vězení poté, co u ní celníci našli téměř 10 kilogramů heroinu. Od té doby se snaží prokázat svou nevinu, k odvolacímu soudu ale zatím nedošlo. Nyní se zdá, že je svému snu o něco blíž. Zalíbila se renomovanému právníkovi, který se rozhodl, že ji bude zastupovat zcela zdarma. Už brzy pak může být o jejím osudu rozhodnuto. "Myslím, že byl v řešení zářijový termín, ale zatím ještě nebylo nic potvrzeno," řekla pro ŽivotvČesku.cz tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová, kdy se může Tereza Hlůšková už skutečně dočkat stání.

Tereza Hlůšková, která je potrestána za pašování téměř 10 kilogramů heroinu, už několik měsíců netrpělivě čeká na odvolací soud. Její termín byl v červenci už podruhé přeložen, ale teprve 25letá Češka ani přes řadu neúspěchů nepřestává věřit. Nyní má v rukávu eso, díky kterému se její sen zdá reálnější. Renomovaný právník se rozhodl, že ji bude zastupovat zdarma.

"Tereze si za zastupování nic neúčtuji, chovám k ní sympatie. Jinak bych si účtoval milion pákistánských rupií (asi 130 tisíc korun) za to, že předstoupím před nejvyšší soud. Tereza byla neprávem odsouzena a já prokážu její nevinu," řekl právník Asghar Dogar pákistánskému zdroji deníku Blesk.cz.

Dogar si je dobře vědom toho, že Tereza se v Pákistánu stala celebritou a její zastupování je pro něj výhodné. Český právník jí ale velké šance na propuštění a návrat domů nedává. "Jsem přesvědčený, že právní systém v Pákistánu je obdobný jako ve většině zemí - to znamená, že odvolací soud ji nemůže úplně zprostit a může maximálně vrátit rozsudek soudu prvního stupně. V nějaké zproštění obžaloby nedoufám, myslím si, že k němu nedojde," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Černý.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky je s Terezou Hlůškovou v kontaktu přes zastupitelský úřad, který jí zprostředkovává korespondenci a poskytuje konzulární pomoc. Pravděpodobně už za měsíc se pak může pašeračka dočkat odvolacího soudu. "Myslím, že byl v řešení zářijový termín, ale zatím ještě nebylo nic potvrzeno," uvedla tisková mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.