Na prahu šedesátky stárne s noblesou. Jan Čenský prozradil, co stojí za jeho skvělým vzhledem

Herec Jan Čenský
Herec Jan Čenský
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 10. 2020

Uhrančivý herec Jan Čenský (59) se rozhodně řadí k lidem, o nichž se dá říct, že zastavili čas, nebo že stárnou s noblesou. Režiséři si ho dříve vybírali hlavně do rolí krásných princů. Dnes svůj vzhled »prodává« v seriálové roli primáře Suchého. "Ve vzhledu hrají roli rozhodně geny a psychická pohoda," řekl pro ŽivotvČesku.cz, co je receptem na stále mladistvý vzhled.

Jako primář v seriálu Ordinace v růžové zahradě se stal Jan Čenský skoro národním majetkem. A i to je důvod, proč dodnes má tisíce fanynek, které si kvůli němu nenechají ujít ani jeden díl. Není se moc čemu divit, herec si ve svém věku udržuje velmi vitální vzhled.

"To je zásluha rodičů. Jsou to geny. Tatínkovi bude za rok devadesát a mamince je třiaosmdesát a jsou senzační. Takže si myslím, že jsem tohle zdědil po nich," prozradil Jan Čenský pro ŽivotvČesku.cz, co stojí za tím, že stále vypadá velmi dobře. Ale nejen to, herec je i vášnivým sportovcem, což jeho příjemný zevnějšek podtrhuje.

"Pokud jde o sport, tak trošku se hýbu. Paradoxem je, že před pár dny jsem se byl projet a trošku jsem to přepískl a rozbil si na kole pusu, upadl jsem. Ale osobně si myslím, že to je celé propojené, jaký má člověk vzhled. Psychika, životní optimismus a hlavně se ze všeho nezbláznit," usmíval se herec, který svou tvář propůjčuje více než pět let známému seriálu z nemocničního prostředí. Zároveň pokud jde o sport, ten ho provázel už v dospívání, kdy byl jako dorostenec na osmistovce druhý v republice a už se viděl na olympiádě.

Nejvíce se Jan Čenský po pracovní stránce věnuje seriálové roli, kterou si i po letech užívá. "Seriál mi dal to, že když mě maminka viděla v bílém plášti, tak mi řekla, že konečně dělám něco pořádného, protože pracovala ve zdravotnictví," vtipkoval s tím, že seriál ho ale připravil o jeho oblíbenou disciplínu - spánek.

"Pokud točím, tak mám nástup na plac velmi brzy ráno, a to už o půl šesté. A na to si i za ty roky neumím zvyknout. Hrozně rád spím a na tohle si zkrátka neumím zvyknout," dodal pro ŽivotvČesku.cz charismatický Jan Čenský.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.