Na procházky chodím jen po chodbách nemocnice. Se stěhováním přijdu o část majetku, říká Jiří Krampol

Jiří Krampol
Jiří Krampol
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2024

Pětaosmdesátiletý Jiří Krampol je stále v péči lékařů v Nemocnici Na Františku. Redakce ŽivotvČesku.cz herce a moderátora kontaktovala s dotazem, jak se mu daří. Po zdravotní stránce si nestěžuje, jen stále čeká, až se uvolní místo v domě s pečovatelskou službou. Těší se. "Ještě nejsem z nemocnice pryč. Čekám na rozhodnutí komise pro výběr uchazečů do Domu s pečovatelskou službou, což bude snad 5. června," přiblížil s tím, že v případě, že posouzení jeho žádosti bude kladné, dojde na stěhování. Bude se však muset dobrovolně zbavit části svého majetku.

Oblíbeného umělce provází zdravotní komplikace dlouhodobě –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ vyvrcholily však na konci loňského roku. Kvůli problému s kolenem byl hospitalizován už začátkem prosince.

Na bolesti kolenního kloubu, které se začaly ozývat, se později navázaly i problémy s dýchacím ústrojím. Český Belmondo se konkrétně léčil se zápalem plic. Nyní je již v pořádku a čeká na rozhodnutí, zda změní bydliště.

"Pokud vše klapne, tak bych se měl stěhovat velmi rychle. Takže čekám v nemocnici, pustit domů mě nechtějí, aby se mi nic nestalo," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Krampol, který by se nemusel stěhovat daleko. Ovšem v případě, že půjde do nového bydlení, bude limitován v rámci prostoru.

"Nové bydlení bych měl v centru. Nábytek, který mám, bude muset pryč. Mám asi pět skříní oblečení, takže dojde na selekci. Do nového bych dal jen »pár hadrů a obrázky«, protože jde o garsonku. Byt, který mám teď, pustím, protože tam platím přes dvacet tisíc korun," doplnil pro ŽivotvČesku.cz herec.

Krampol na dotaz také popsal svůj současný každodenní režim. "Ráno vstanu, zacvičím si na posteli, to dělám o své vlastní vůli, pak rehabilituji, čtu si a čekám, občas se projdu po chodbě. Na procházky ven nemohu, jen po chodbách," dodal pro ŽivotvČesku.cz umělec, který má štěstí, že je ve vynikající péči lékařů. Opakovaně se totiž ukázalo, že i když sám Krampol tvrdí, že je na tom zdravotně dobře, realita je taková, že jeho zdravotní stav je odpovídající vyššímu seniorskému věku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.