Na procházky už jen na vozíku. Jiří Paroubek prozradil, jak je na tom zdravotně exmanželka Zuzana

Profimedia
Zuzana Paroubková
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 6. 2021

Ještě před pěti lety byla Zuzana Paroubková (63), první žena Jiřího Paroubka (68), zdravotně v pořádku. Pak se její stav začal ale zhoršovat. Už v říjnu 2017 při chůzi využívala hůl, kterou se podpírala až do loňského ledna. Následně prodělala operaci kyčle. "V současnosti chodí o berlích a na procházky jezdí na vozíku," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý politik.

Zuzana Paroubková se už před lety svěřila s tím, že trpí skoliózou páteře. Deformace je důvodem, proč se její zdravotní stav během posledních dvou let výrazně zhoršil. Zatímco na svatbu svého syna v dubnu 2017 přišla o holi, loni v dubnu po operaci kyčle si už pomáhala skútrem pro seniory.

"V současnosti je v dobré kondici. Chodí o berlích a jednak jezdí na invalidním vozíku na vycházky. Zuzaně se snažím pomáhat. Snažím se, aby jezdila ke mně do kanceláře, tak ji vždy někdo přiveze, aby přišla do jiného prostředí. Doučuje mě dvakrát týdně francouzštinu," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek. Oba manželé spolu žili dlouhých 28 let, než došlo k rozvodu.

Bývalý předseda vlády ale na svou exmanželku nedá dopustit. Stará se o ni, jak může, a to i přesto, že se v září roku 2007 rozvedli. Jiří Paroubek nikdy ze své hlavy nevytěsnil den, kdy se se svou první ženou poznali. A svěřil svůj recept na to, jak i po rozvodu být přátelé.

"Záleží vždy na tom, jací ti lidé jsou. Je to určitě o toleranci, o nějakých společných zájmech a zážitcích. Stále se podporujeme a pořád spolu máme syna," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz bývalý politik, který se ohlédl do minulosti, kdy se s dnes už exmanželkou seznámil.

"Se Zuzanou jsme se poznali ve vinárně ve Slovanském domě, která se jmenovala Svíčkárna, protože se sedělo u svíček. Byl to prostor přibližně pro 200 až 250 lidí. A bylo to možná největší seznamovací místo v Praze v té době v závěru 70. let. Byla mladá, hezká, příjemná, okouzlující, takže byla zajímavá," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, který má z prvního manželství se Zuzanou Paroubkovou syna Jiřího (37).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu