Na Slapech narazila loď do skály. První pomoc zraněným poskytl manžel Heleny Vondráčkové. Promluvil o nehodě

Helena Vondráčková s manželem Martinem na hausbótu.
Helena Vondráčková s manželem Martinem na hausbótu.
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2021

Vrtulník letecké záchranné služby musel v sobotu odpoledne vzlétnout k nehodě plavidla na Slapské přehradě. Do pražské nemocnice následně transportoval zraněnou ženu. Během nehody, kdy loď narazila do skály, se zranili ještě dva muži. Ti byli převezeni záchranáři do nemocnice. Na místě byl i manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové (74), který zraněným poskytl první pomoc. "Volal jsem záchranou službu. Celou nehodu jsem viděl. Loď jsem po nehodě přitáhl k našemu hausbótu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Martin Michal.

Nehoda plavidla se stala v katastru obce Dublovice na Slapské přehradě. Posádku tvořili dva muži a jedna žena. Muže převezli záchranáři do motolské nemocnice kvůli podezření na poranění páteře, u ženy bylo podezření na poranění páteře a břicha.

"Tohle je důsledek omezení plavby ve skluzu jenom na části toku a následně ze zbytku udělat rychlodráhu. Tohle rozhodnutí ministerstvo dopravy a plavební správa opravdu nedomyslely," řekl pro ŽivotvČesku.cz manžel zpěvačky.

Policisté nařídili odběr biologického materiálu v nemocnici, protože nemohli kvůli rozsahu zranění udělat zkoušky na přítomnost alkoholu a drog.

Pro ŽivotvČesku.cz promluvila i Helena Vondráčková. "Vím o tom, manžel mi volal. Jsem na něj pyšná, že těm zraněným ihned pomohl," řekla zpěvačka.

Letošní léto zpěvačka Helena Vondráčková (75) se svým manželem Martinem Michalem (63) tráv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.