Na tričko to nebude. Děti zahájí nový školní rok s deštěm. Meteoroložka upřesnila, kam až spadnou teploty

Škola - Ilustrační snímek
Škola – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 8. 2021

Ve středu už začíná nový měsíc a letní prázdniny skončí. Od 1. září nastupují žáci a středoškoláci zpátky do školních lavic. Zahájení nového školního roku bude ale provázet nepříznivé počasí a kvůli nízkým teplotám bude lepší zvolit teplejší oblečení. "V rámci ranních a dopoledních hodin by mělo pršet – zejména ve východní části republiky. Ráno očekáváme 12 až 8 °C a přes den pak 15 až 19 °C," sdělila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Konec letních prázdnin provází proměnlivé počasí a citelné ochlazení, když šly teploty z tropických třicítek i na 14 °C. O moc lepší počasí nelze očekávat ani s příchodem září, které znamená také návrat dětí do škol. První den zahájení nového školního roku 2021/2022 však bude chladno a rozumné bude vzít si s sebou i pláštěnky nebo deštníky.

"V rámci ranních a dopoledních hodin by mělo pršet – zejména ve východní části republiky. Ale během dopoledne bude docházet k rychlému ubývání oblačnosti. Výškovou oblast nízkého tlaku vzduchu bude střídat oblast vysokého tlaku vzduchu. Ráno očekáváme 12 až 8 °C a přes den pak 15 až 19 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že další dny půjdou teploty lehce nahoru.

"Ve čtvrtek a v pátek nás čekají s polojasnou oblohou četné mlhy nebo nízká oblačnost. Odpolední teploty budou na 20 °C, možná dosáhneme i 21 °C," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.