Na úřadu práce útočník postřelil ženu, hledá ho policie. Poranění jsou vážná, uvedla mluvčí záchranářů

Praha - místo střelby, kde zemřela pracovnice úřadu práce
Praha – místo střelby, kde zemřela pracovnice úřadu práce
Foto: Pro ŽivotvČesku Jindřich Kožmín
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2021

V Bělehradské ulici v centru Prahy neznámý útočník postřelil padesátiletou ženu, kterou museli záchranáři oživovat. Ve vážném stavu byla převezena do nemocnice. Policie po pachateli usilovně pátrá a je podezření, že by se mohlo jednat o hledaného Jiřího Dvořáka, po kterém se pátrá kvůli incidentu s poleptáním kyselinou ve středních Čechách. Zranění ženy jsou velmi vážná. "Operátorka začala okamžitě provádět telefonicky asistovanou resuscitaci spolu se svědky. Poté si to převzaly posádky na místě a pokračovaly několik dalších minut, nakonec se podařilo obnovit funkci srdce," uvedla tisková mluvčí záchranářů pro ŽivotvČesku.cz.

Na místě střelby pomáhali svědci, kteří se snažili zraněné ženě poskytnout první pomoc, než dorazila záchranná služba. Vše se odehrálo v Bělehradské ulici na Praze 2. Z neznámých důvodů muž postřelil zaměstnankyni úřadu práce, jak potvrdila mluvčí. "Dnes v dopoledních hodinách byla postřelená jedna ze zaměstnankyň Kontaktního pracoviště ÚP ČR pro Prahu 2 a 3 v Bělehradské ulici. Na místě je zaměstnancům k dispozici psychologická pomoc, celou věc šetří Policie ČR. Od 29. 6. 2021 do pátku 2. 7. 2021 bude uzavřeno Kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR pro Prahu 2 a 3 v Bělehradské ulici," uvedla mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková pro ŽivotvČesku.

"Měli jsme na místě lékařskou posádku, inspektora a samozřejmě také posádku záchranářů. Skutečnost, že je žena ve vážném stavu, byla zřejmá už při volání na tísňovou linku 155. Operátorka začala okamžitě provádět telefonicky asistovanou resuscitaci spolu se svědky," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz Jana Poštová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy.

"Poté si to převzaly posádky na místě a pokračovaly několik dalších minut, nakonec se podařilo obnovit funkci srdce. Poranění byla ale velmi vážná, takže prognóza je nejistá," dodala k případů střelby v centru Prahy Jana Poštová pro ŽivotvČesku.cz.

Policie oznámila velmi smutnou zprávu. Postřelená žena i přes veškeré snahy svědků činu, kteří se snažili jí pomoci, a následně zdravotníků svým vážným zraněním nakonec podlehla.

Policie před dopadením pátrala po muži: ve věku kolem 60 let, který měl mít na hlavě kšiltovku a přes rameno černou tašku. Podle informací policie šlo o Jiřího Dvořáka, který se stal podezřelým a hledala ho policie. Byl nebezpečný, protože měl mít u sebe zbraň. Z toho důvodu se ho nikdo neměl pokoušet zadržet.

PR manažerka a mluvčí pražských Pirátů Martina Vacková potvrdila informaci, že policie byla nakonec v hledání podezřelého úspěšná. "Ano, pachatel byl zadržen," sdělila pro ŽivotvČesku.cz. Střelcem byl pravděpodobně hledaný Jiří Dvořák, který měl s pracovnící úřadu práce konflikt.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.