Na Wendy z hororu Osvícení se podepsal zub času. Shelley Duvallová zešedivěla a přestala o sebe pečovat

Herečka Shelley Duvallová
Herečka Shelley Duvallová
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2021

Už před více než 40 lety herečka Shelley Duvallová zazářila v legendárním hororu Osvícení v roli Wendy. Za svou kariéru natočila ještě řadu snímků a herectví definitivně pověsila na hřebík v roce 2012. Svého času byla Shelley obdivovanou kráskou, v posledních letech ale výrazně zestárla, přestala o sebe pečovat a změnila se k nepoznání.

Shelley Duvallová bývalá štíhlou a okatou ikonou, která se nejvíce proslavila díky hororu Osvícení, kde si zahrála po boku Jacka Nicholsona. Dnes by ji na ulici už málokdo poznal - vlasy si nechala zešedivět, na jejím dříve jemném hlasu se podepsala dlouhá léta kouření a přibrala. Vzhledem k věku je ale taková proměna pochopitelná.

Vzhledem k jejím posledním rozhovorům si lidé myslí, že se zbláznila. Mluvila například o tom, že její slavný kolega a oblíbený komik ve skutečnosti žije. "Robin Williams nezemřel. Je stále naživu, jen se schovává," řekla Shelley v pořadu Dr. Phil. Přitom je známo, že Williams spáchal v roce 2014 sebevraždu.

Posledních několik let tráví Duvallová v Texasu, odkud i pochází. "Teprve loni mi zemřela maminka. Bylo to v březnu, nakazila se covidem-19. Odešla krátce po 92. narozeninách. O tom, kde jsou moji sourozenci, nemám ponětí," řekla bývalá herečka magazínu The Hollywood Reporter s tím, že se třemi mladšími bratry v kontaktu není, děti nemá a tak je nyní bez rodiny.

Na své herecké začátky vzpomíná dnes Shelley v dobrém. "Bylo jednodušší se stát herečkou. Velké celebrity pořádaly večírky ve svých domech, zvaly tam každého a hledaly krásu a talent. My, kteří jsme teprve začínali, jsme také dělali večírky. Byli jsme chudí, každý musel přinést tác nějakého jídla," zavzpomínala Duvallová.

Horor Osvícení, který z herečky udělal velkou hvězdu, není její nejoblíbenější vzpomínkou. "Natáčení bylo nesmírně náročné. Jack Nicholson mi skutečně naháněl strach, jeho výkon byl velmi přesvědčivý. Neumím si představit, že bych něco podobného měla zažít ve skutečnosti," dodala Shelley Duvallová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.