Na zrzku zapomeňte. Scullyová z Akta X prošla naprosto zásadní vlasovou proměnou a je k nepoznání  

Gillian Andersonová
Gillian Andersonová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 12. 2022

Od slavného seriálu Akta X uplynulo téměř třicet let a mnozí si pamatují pohlednou herečku Gillian Andersonovou (54). V seriálu ztvárnila agentku Scullyovou po boku Davida Duchovnyho (62). Herečka v současnosti prošla výraznou proměnou, už není zrzka, jako tomu bylo před lety, dnes je z ní totiž sympatická blondýna.

Seriál plný tajemna a paranormálních jevů, kde excelovaly postavy agentů Scullyové a Muldera, vtrhl na obrazovky v roce 1993 a vysílal se celých osm let. V roce 2016 a 2018 se natočilo ještě několik dalších dílů, ale zájem diváků už nebyl takový. Gillian Andersonová a David Duchovny v seriálu Akta X vytvořili jednu z nejlegendárnějších seriálových dvojic vůbec.

V současnosti se herečka pochlubila poměrně zásadní vlasovou proměnou, která jí velmi sluší, a promluvila o stárnutí. "Člověk musí sám sebe přijímat takového, jaký je. Evropa je podle mě v tomto směru dál, lidé tam většinou ví, že lze stárnout se ctí a být krásná i ve vyšším věku. V Americe jsou vrásky stále považovány za vadu na kráse," uvedla herečka z rozhovoru pro magazín Medium.

Duchovny se už v minulosti nechal slyšet, že se stárnutí bojí. "Ke stárnoucím mužům je společnost obecně přívětivější než ke stárnoucím ženám. Já ale nechci být starý. Šel bych na facelift, kdyby to k něčemu bylo, ale zatím jsem zpozoroval, že po něm lidé vypadají spíš hůř," řekl herec deníku The Guardian.

V soukromí je herečka dvakrát rozvedená a má tři potomky. Stala se z ní významná aktivistka, jež bojuje za práva žen a dětí, podílí se na ochraně životního prostředí a věnuje se mnoha dalším charitativním činnostem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.