Reklama:

Nabídku z ministerstva zdravotnictví bych nepřijal, šlo by o sebevražednou záležitost, říká vědec Flegr

Evoluční biolog Jaroslav Flegr
Evoluční biolog Jaroslav Flegr
Foto: Jaroslav Flegr
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 10. 2020

Krátce po skandálu, kdy se ministr zdravotnictví bez roušky sešel v restauraci na Vyšehradě s poslancem Jaroslavem Faltýnkem, se rozpoutalo v Česku doslova politické peklo. Následně oba politiky vyzval premiér Andrej Babiš k rezignaci. Začalo se spekulovat, kdo by mohl být novým ministrem rezortu zdravotnictví. Na sociálních sítích se poté objevila informace, že nabídku dostal vědec Jaroslav Flegr, který doposud poměrně přesně dokázal predikovat vývoj epidemie na našem území. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila evolučního biologa, zda jde o realitu a jestli by takovou nabídku přijal.

Reklama:

"Také jsem to na sociálních sítích viděl, ale není to skutečnost," řekl pro ŽivotvČesku.cz Flegr s tím, že pokud by taková nabídka přišla, patrně by ji nepřijal.

Reklama:

"Nepřijal bych, protože v tuto chvíli bych už asi nedokázal nic zachránit. Teď už by to byla jen forma veřejné sebevraždy. Navíc nejsem typ člověka, který by chtěl cokoli řídit," dodal Jaroslav Flegr.

Prymula: Nic jsem neporušil

V pátek ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskové konferenci, která byla bez dotazů novinářů, vysvětlil své jednání. Ničeho se dle svého soudu nedopustil. Odmítl tak rezignaci na svůj post.

"Nic jsem neporušil. Schůzka se uskutečnila v soukromých prostorách kapituly a přes restauraci se jen procházelo," uvedl Prymula s tím, že roušku si následně ve voze navlékl. "Rezignovat nehodlám," dodal k věci.

Premiér Andrej Babiš požádal ministra zdravotnictví Romana Prymulu ještě před jeho vystoupením, aby rezignoval na svou funkci. Pokud tak neučiní, odvolá ho, uvedl premiér.

Prymula podle něj zásadně pochybil schůzkou v restauraci, po které ho vyfotografoval deník Blesk. Chování ministra v době, kdy jsou restaurace podle nařízení vlády s ohledem na koronavirovou epidemii uzavřené, je podle Babiše šokující a katastrofální a nedá se omluvit.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: