Nad Rusy zvítězíme a líbí se mi, že nečekáme na zachránce z NHL, říká o hokejovém MS Dominik Hašek

Legendární hokejista Dominik Hašek
Legendární hokejista Dominik Hašek
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2021

Hokejové mistrovství světa bude bedlivě sledovat také jeden z nejlepších brankářů všech dob Dominik Hašek (56). Hokejová legenda v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz popsala, proč současnému národnímu týmu hodně věří. "Mně se hlavně celou sezónu líbilo, že tým podával dobré výkony i bez hráčů z NHL," řekl »Dominátor« s tím, že s posilami z NHL bude tým ještě silnější.

Dominiku, hned v zahajovací den hokejového MS čeká českou reprezentaci jeden z hlavních favoritů na zlato. Jak podle vás utkání s Ruskem bude vypadat?

V přípravě jsme nad Rusy vyhráli 4:0 a není důvod, abychom vítězství nezopakovali také na mistrovství světa. Myslím si, že mužstvo je kvalitní a jsme na dobré vlně. Jednoznačné utkání to ale nebude, tipuji, že vyhrajeme 3:2.

Kdo je podle vás největším favoritem na zlaté medaile? Hodně se hovoří o tom, že o zlato bude reálně bojovat také výběr Česka. Zacinká letos medaile?

Myslím, že tento šampionát nemá jasného favorita. Uvidí se, jak budou vypadat zápasy ve skupinách, nějaký tým se ukáže třeba více, ale podle jmen na soupisce tam žádný jasný favorit opravdu není. Není to jako v jiné roky, kdy už podle jmen bylo vidět, že třeba Kanada přijela v plné síle. Podle toho, jak naši kluci hráli v přípravě, si myslím, že letos nám medaile neunikne.

Říká se, že každý druhý Čech je tak trochu hokejovým trenérem. Vždy je určitě složité trefit ideální složení týmu. Jak se vám líbí, jak trenér Filip Pešán a asistenti současný český výběr poskládali?

Musíme si uvědomit, že trenéři vždy postupují tak, že nevybírají jen ty nejlepší hráče, ale taky míchají ten mix, aby si hráči sedli typově. Mně se hlavně celou sezónu líbilo, že tým podával dobré výkony i bez hráčů z NHL, a ti co z NHL přijeli, tak podle statistik jsou to všechno kluci, kteří mají skvělou formu, hrají hodně minut v zápasech, patří k nejlepším na ledě - to považuji za důležité. Znovu zopakuji, hlavně je dobře, že to mužstvo podávalo dobré výkony i bez posil z NHL a nyní nemusí čekat na někoho, kdo by to měl zachránit. To je takový předpoklad, aby mužstvo v takto těžkém turnaji obstálo.

Budete určitě sledovat práci brankářů, ale turnaj si užijete také jako divák. Na co se nejvíce těšíte jako fanoušek českého hokeje?

Z pohledu fanouška se hodně těším na utkání s Rusy. Ten zápas bude mít zajímavý náboj i kvůli tomu, co se děje v posledních měsících. Pak se samozřejmě těším na playoff, když se přejde přes čtvrtfinále, tak se hraje už o medaile a to je pro fanoušky vždy nejlepší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.