Naďa Urbánková leží v nemocnici s covidem. Taková zpráva člověka vždy zasáhne, říká Helena Vondráčková

Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2023

Legendární zpěvačka Naďa Urbánková (83) leží v pražské nemocnici s vážným průběhem onemocnění covid-19. Na sociální síti o tom informovala její dcera, herečka Jana Fabiánová (43), která je ze stavu své maminky pochopitelně velice vyděšená. Zvlášť pro starší pacienty je vážný průběh koronaviru velmi rizikový. "Taková zpráva člověka vždy zasáhne, když jde o kolegy nebo kamarády," sdělila pro ŽivotvČesku.cz v reakci na smutnou zprávu zpěvačka Helena Vondráčková (75).

Naďa Urbánková byla původně hospitalizována na interním oddělení nemocnice v Pelhřimově, podle informací, které sdělila na sociální síti její dcera Jana Fabiánová, však byla převezena do Prahy s diagnózou těžkého covidu. Její stav má být velmi vážný, zpěvačka sama nemůže k telefonu, momentálně ani nesmí přijímat návštěvy.

"Jestli máte v téhle nelehké době kousek modlitby nazbyt, prosím, věnujte jí dnes mojí mamince. Je v nemocnici s covidem a není jí vůbec dobře. Prosím, nevolejte jí, nemůže k telefonu. Jen na ni, prosím, myslete. Pokud jí budete chtít něco vzkázat, klidně pište sem pod post. Vytisknu to pro ni a nechám předat," uvedla na sociální síti Facebook dcera známé umělkyně, která v roce 2009 prodělala rakovinu a kvůli tomu na sebe musí být velmi opatrná.

Zpráva zasáhla nejen zpěvaččinu rodinu, ale také známé a kolegy z umělecké branže. Mezi nimi je také další známá česká pěnice Helena Vondráčková. "Samozřejmě taková zpráva člověka zasáhne, pokud se jedná o kolegy nebo kamarády. Dověděla jsem se to včera z televize, ale nic bližšího bohužel nevím. Doufám, že jí bude lépe," uvedla pro ŽivotvČesku.cz starostlivě s tím, že vlivem okolností se bohužel s Naďou Urbánkovou již několik let neviděla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.