Nadávky a útočné emoce. Zpěvačka Sharlota prozradila, co musela zažívat kvůli outfitu po předávání Slavíků

Rapperka Sharlota
Rapperka Sharlota
Foto: Se svolením Sharloty
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2021

Předávání cen Český slavík bylo událostí nejen hudební, ale také módní. Pakliže někdo vyčníval z davu, byla to nepochybně rapperka Sharlota (25), která přišla ve velmi originální róbě a s výrazným líčením. Outfitem na sebe strhla mnoho pozornosti, s tou ale bohužel souvisí i nevybíravá a často vulgární kritika. "Když jsme ten model připravovali, tak už mi bylo jasné, že si zadělávám na problémy," řekla pro ŽivotvČesku.cz Sharlota a popsala, co ji na kritice mrzí.

Český slavík patří mezi významné společenské události. I proto si nikdo z hostů letos nedovolil podcenit výběr outfitu. Ten nejoriginálnější vynesla rapperka Sharlota, která díky částečně průhledným šatům s dlouhým kabátem a výraznému líčení nemohla uniknout jedinému oku. Na sociálních sítích i v internetových diskuzích se stal její výběr šatů terčem kritiky, s tím ale počítala.

"Když jsme ten model připravovali, tak už mi bylo jasné, že si zadělávám na problémy. Vím, v jaké zemi žiju, vím, jak se tady řeší móda takového stylu. Věděla jsem, že známí a přátelé mě rozhodně podpoří, protože mě znají a vědí, že takovou módu miluju a že cizí lidé pro to nebudou mít pochopení. Vlastně mě ohledně mého outfitu nic nepřekvapilo a bylo to tak, jak jsem věděla, že to bude," řekla pro ŽivotvČesku.cz Sharlota s tím, že outfit byl nejen na české poměry extravagantní, ale měl především pro ni speciální význam.

"Na šatech je moje jméno, název mé desky, ostatní nápisy jsou pak třeba písničky z mé desky. Celý ten outfit byl podtržením mé tvorby a toho, co jsem tam šla prezentovat. Byla jsem jediná žena v TOP 10 v kategorii Hip hop a rap, takže jsem si říkala, že pro takovou speciální událost bych si měla vytvořit něco, co podtrhuje mou osobnost a mou tvorbu, s tím jsem tam šla," vysvětlila mladá hudebnice pro ŽivotvČesku.cz, co znamenaly nápisy na jejím outfitu. Spíše než to, že její šaty jsou skutečně originální a dle jejího vkusu, lidé sledovali, nakolik ji odhalovaly. Přestože zpěvačka chápe, že její outfit nemusel všem připadat líbivý, mrzí ji, že si jen málokdo všiml jeho hloubky a práce, která za ním a celkovou vizáží stála.

"Mrzí mě, že to lidé vzali velice povrchně a dívali se jen na to, jak moc odhalená nebo neodhalená jsem. Možná to tak vypadá, protože všechny fotky, které byly uveřejněny v médiích, jsou buď jak si šaty narovnávám, nebo jak přicházím a je vítr, takže mě to nejvíc odhaluje," popsala Sharlota pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je přesvědčena, že během galavečera bylo vidět mnoho žen, které měly výrazně větší výstřihy čí více odhalené dolní končetiny.

Interpretka řady skladeb, které znají lidé zejména na známém videokanálu, vypíchla, že za jejím outfitem stála poměrně náročná práce. Model byl vytvořený pro ni na míru a nebyl půjčený.

"Na outfitu a celé vizáži pracovali 4 lidé. V podstatě mě mrzí, že tohle za tím lidé nevidí, že na tom dělají 4 lidé, pracují na tom několik hodin a přemýšlí o tom. Nechci znevažovat jakýkoliv jiný outfit, všechny ženy tam byly velice krásné, ale je to o tom, že hodně dalších lidí si jen půjčilo šaty bez příběhu a nic za tím nebylo. Když se pak člověk snaží vytvořit něco zajímavého, co má myšlenku a příběh, tak jen na základě toho, že je to kontroverzní, to lidé odsoudí," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Sharlota, jejíž vlastní jméno je Šarlota Frantinová a svou kariéru začala v roce 2012 vydáním singlu s názvem Do rána.

Konstruktivní kritiku dokáže dívka, která na českou hudební scénu přinesla svěží vítr v podobě svého půvabu, přijmout, vulgární nadávky a jejich množství ji ale překvapilo. "Je v pořádku, že se to někomu nelíbí, já s tím souzním. Chápu, že to nemusí být šálek kávy pro každého. Myslím si ale, že ty vulgarity jsou silné, co dokáže člověk cítit na základě fotografie, přestože mě ti lidé neznají osobně nebo mě nikdy neviděli naživo," dodala pro ŽivotvČesku.cz rapperka, která před pár dny nafotila peprné snímky pro známý pánský časopis.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.