Nadcházející týden přinese mírné ochlazení. Do pátku teploty nedosáhnou letních hodnot

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 6. 2023

Po letním víkendu, kdy se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat až na 27 °C, přinese příští pracovní týden mírné ochlazení. To pocítíme zejména po ránu. Zatímco v tomto týdnu po ránu teploty většinou neklesají pod 10 °C, v příštím týdnu po ránu budou klesat k 6 °C a v odpoledních maximech se budou během pracovního týdne držet pod letní hranicí 25 °C, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V pondělí bude polojasno až jasno, večer na východě území další přibývání oblačnosti. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

V úterý lze očekávat oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

Ve středu si počasí nachystá oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

V pátek si počasí nachystá oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

"Na letní hodnoty se zřejmě teploty vrátí na víkend, žádné pařáky to ale nebudou," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.