Naděje na zlepšení zdravotního stavu Ladislava Potměšila: Čeká ho zákrok, snad se vše zlepší, věří jeho manželka

Ladislav Potměšil s manželkou.
Ladislav Potměšil s manželkou.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 8. 2020

Přes padesát let aktivní herecké kariéry si vybralo daň na zdraví. Nadaného herce Potměšila (74) v roce 2013 trápilo zranění lýtkového svalu, následně se přidaly potíže se zády, kvůli kterým málem ochrnul a musel skončit s hraním. Teď ale vysvitla naděje, že jeho stav se zlepší.

Herec prodělal v minulosti několik operací páteře, aby došlo k jejímu zpevnění. Pak prodělal operaci kýly. Řada zákroků a anestezií měla za následek, že se fenomenálnímu herci zhoršil sluch.

"Ládik momentálně hůř slyší, má naslouchátka a příští týden ho čeká zákrok v nemocnici. Takže teď těžko říct, co bude a co nebude. Ale věříme, že všechno bude dobré," řekla pro ŽivotvČesku.cz hercova manželka a zkušená dabérka Jaroslava Brousková, která za něj řeší řadu věcí a je mu mu obrovskou životní oporou téměř padesát let.

Zdravotní problémy aktuálně nedovolí hercovi vykonávat jeho milovanou disciplínu, kterou herectví je.

Všichni blízcí Ladislava Potměšila, který ztvárnil desítky úžasných rolí ve filmech jako Discopříběh, Byl jednou jeden polda či v seriálové Ordinaci, jsou optimisté a věří, že se vše zlepší. Mnoho lidí by totiž geniálního herce opět rádo vidělo v plné síle před kamerou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.