Náhle zemřela herečka Ulrike Kotajná, krásná Vendy z filmu Pějme píseň dohola. Bylo jí 49 let

Krásná herečka bohužel zemřela
Krásná herečka bohužel zemřela
Foto: Archiv Ulriky Kotajné
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2020

Smutnou zprávu o úmrtí herečky Ulrike Kotajné (†49), která se divákům zapsala do povědomí jako krásná Vendy v komedii Pějme píseň dohola nebo ve filmu O život, zveřejnil herec Filip Čáp (49) na sociálních sítích. Podle dosavadních informací zemřela v neděli 8. listopadu.

"Sbohem… a zůstanou vzpomínky a fotografie a zůstane cit. Ulrike Kotajná, navždy odešla. 8. 11. 2020," napsal na svém oficiálním profilu smutnou zprávu herec a dabér Filip Čáp, který s herečkou studoval na konzervatoři.

Zatím není jasné, co se stalo a proč život krásné a talentované Ulriky Kotajné vyhasl v jejích nedožitých padesáti letech. V komentářích na profilu Filipa Čápa se objevily informace o tom, že zemřela už v sobotu 7. listopadu, ale proč filmový svět přišel o mladý a nadějný talent zatím nikdo neví. Herečka ztvárnila mimo jiné roli zdravotnice Vendy v komedii Jana Hřebejka (53) a Petra Jarchovského (54) Pějme píseň dohola a diváci ji mohou znát také z filmu O život z roku 2007.

Zveřejnil(a) Ulrike Kotajna dne Úterý 23. srpna 2016

Upřímnou soustrast vyjádřila řada hereckých kolegů a přátel, mezi nimiž byla i oblíbená herečka Bára Kodetová (50). "Spolužačka z konzervatoře Ulrike Kotajná 8. 11. odešla. Jako první z nás… R.I.P.," napsala v reakci na náhlý odchod Ulrike Kotajné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.