Náhlý převoz Miloše Zemana zpět do nemocnice. Potvrzen infekční covid. Obavy projevil Milan Kubek

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 11. 2021

Prezident Miloš Zeman (77) dnes po více než měsíci opustil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze. Zamířil do zámku v Lánech, kde se o něj měly starat všeobecné sestry ze soukromé firmy. Ve večerních hodinách bylo ale vše jinak. Po prokázání nákazy covidem ho převezla záchranka zpět nemocnice. Pro ŽivotvČesku.cz se ohledně prezidentova stavu vyjádřil šéf České lékařské komory Milan Kubek (57).

"Pokud má tři dávky očkování, tak by to měl zvládnout. Nevím, zda má příznaky, nebo to jen ukázal test. Těžko se k tomu vyjadřovat. Obavy ale mám, protože covid je rizikem pro staré a nemocné a pan prezident je starý a nemocný. Moc mu přeji, aby se co nejdříve uzdravil a měl jen lehký průběh," řekl pro ŽivotvČesku.cz šéf ČLK Milan Kubek o zdravotním stavu hlavy státy.

Prezident Miloš Zeman měl pozitivní test na koronavirus. Uvedla to Frekvence 1. Příznaky zatím hlava státu nemá. Převoz Zemana do Ústřední vojenské nemocnice, odkud byl dnes ráno propuštěn, bez bližších podrobností televizi CNN Prima News potvrdil i Boris Šťastný ze společnosti Senior Home Group. Ta dostala na starosti zdravotní péči o Zemana v Lánech. Miloš Zeman je očkován třemi dávkami vakcíny proti onemocnění covid-19.

V ÚVN se Zeman léčil s blíže nespecifikovaným jaterním onemocněním. V pátek měl v Lánech jmenovat Petra Fialu (ODS) novým premiérem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.