Náhrdelník princezny Kate má skrytý význam. Vzácný šperk mohl posloužit jako bolestné za stres kolem knihy prince Harryho

Princezna Catherine
Princezna Catherine
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 1. 2023

Princezna Catherine (41) nedávno uspořádala v paláci Court speciální recepci pro anglický tým ragbyové ligy vozíčkářů na oslavu jejich listopadového vítězství ve Světovém poháru proti Francii. Zvolila opět velmi elegantní outfit, jak je u ní zvykem. Měla na sobě na zakázku ušitý vínový oblek od francouzského návrháře Rolanda Moureta, největší pozornost však upoutaly zlaté šperky, především náhrdelník ze zlata a citrínu. Odborník na šperky Maxwell Stone z britského klenotnictví Steven Stone pro ŽivotvČesku.cz popsal detaily ohledně vzácného šperku a prozradil jeho skrytý význam. Ten může mít co do činění s nedávnou aférou kolem skandální knihy prince Harryho (38), která ostatní členy královské rodiny vůbec nevykresluje v dobrém světle.

Jemný zlatý šperk byl klenotníkem identifikován jako náhrdelník »Gold Citrine Baby Treasure Necklace« od designérky Danielly Draper. Náhrdelník, který se na webových stránkách návrhářky prodává za 825 liber (25.600 korun, pozn. red.), je vyroben ze stoprocentně recyklovaného masivního devítikarátového žlutého zlata a je osazen krásným citrínem.

"V prvních letech manželství s princem Williamem dávala Kate přednost stříbrným a platinovým šperkům, ale v poslední době se přiklonila ke zlatu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Maxwell Stone ve svém vyjádření.

Jak uvádí web Crisscut Magazine, citrín je odrůda křemene, proto se vyskytuje v odstínech od žluté po hnědou. Žlutá barva byla vždy spojována s pozitivitou a optimismem. Citrín, kámen symbolicky přiřazený těm, kdo se narodili v měsíci listopadu, údajně podle pověsti pomáhá při uskutečňování největších snů a přináší více úspěchu a prosperity.

"O citrínu se také říká, že je dokonalým spojencem pro znovunastolení rovnováhy energií po období stresu, takže je možné, že náhrdelník poukazuje na stres, který královská rodina zřejmě zažívá v souvislosti s nedávným vydáním pamětí prince Harryho," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Maxwell Stone, že princezna možná šperk obdržela jako dárek, který ji měl potěšit v nelehkých okamžicích, které její rodina právě prožívá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.