Nakažená dívka z Techtle Mechtle promluvila: Lidé mi vyhrožují pobodáním, říká

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com / Archiv ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 8. 2020

Minimálně 165 nakažených onemocněním COVID-19 - takový je »účet« za červencový večírek v pražském klubu Techtle Mechtle. Nákazu podle všeho zanesla dívka, která podle některých svědků o nemoci věděla. Sama takové tvrzení popírá. Pro portál iROZHLAS poskytla exkluzivní rozhovor, v němž popsala co musí od lidí v tuto chvíli snášet.

Dívka popírá, že by o své nemoci věděla. Faktem je, že část lidí, kteří se s onemocněním COVID-19 potýkali, byli bezpříznakoví.

"Kdybych o nemoci věděla a někdo mi řekl, že budu za pár dní pozitivně testována na COVID, ležela bych doma a rozhodně nikam nešla. Když sleduji počet nakažených z této kauzy, připadá mi divné, že bych byla přenašečem nákazy pouze já. Rozhodně jsem se nepotkala s každým člověkem, který tam ten večer byl," řekla dívka pro portál s přáním zůstat v anonymitě.

Ublížit jsem vědomě nechtěla

"Nikomu bych nechtěla vědomě ublížit. Ten večer jsem se cítila dobře. Není pravda, že jsem o nemoci věděla a šla do Techtle Mechtle s pozitivním testem. Nechápu, jak někoho může vůbec napadnout, že jsem do klubu šla záměrně už nemocná. Proč bych něco takového dělala? Hlavně mezi nakaženými byli i mí přátelé. Je to neštěstí, které si budeme všichni dlouho pamatovat. Kdyby mi někdo ukázal, co bude následovat po večírku, nikam bych nešla a ten večer bych si rozhodně odpustila," pokračovala dívka s tím, že reakce lidí na skutečnost, že se kvůli ní nakazila řada sportovců a dalších lidí byla skutečně neadekvátní. Zopakovala, že o tom, že je nakažená nevěděla, přesto se dočkala na sociálních sítích hotového pekla.

"Chápu, že na mě byli lidé naštvaní. Přišli kvůli tomu o sportovní přípravy, o příjem, dovolenou a další věci. Ale přece jenom, když se jde někdo bavit do klubu, uzavřeného prostoru, kde nikdo nemá roušku a kvůli hlasité hudbě se tam návštěvníci navzájem překřikují, musí počítat s tím, že by se tam mohl eventuálně nakazit. Ale i přes to mě překvapilo, kolik lidí dokáže být až nenávistných," uvedla pro iROZHLAS dívka a dodala: "Lidé mi ironicky gratulovali k napsaným článkům a „slávě“, vytvořili meme, diskutovali o mně nehezky v komentářích, vyhrožovali mi, že mě pobodají, rozbijí hlavu. Hanlivě se o mně vyjadřovali, pokoušeli se mi dovolat a psát zprávy přes sociální sítě, každý den mi přicházelo X žádostí o sledování."

Dále dívka uvedla, že není pravda, že by byla najatá společnice, jak někteří tvrdí, ani že by šlo o narozeninový večírek. Podle jejích slov šlo o běžné setkání s přáteli v klubu.

Dívka nemá ani tušení, kde k nemoci přišla. Poté, co jí byl prokázán pozitivní test na COVID-19, se ohlásila na hygieně. "Hned po výsledcích jsem hygienu kontaktovala. Požadovali po mně seznam osob, se kterými jsem přišla do kontaktu. Jelikož jsem reálně znala asi pět kontaktů, zbytek lidí, kteří tam s námi byli, jsem si dohledala. Kvůli tomu jsem tedy bohužel nezůstala anonymní," dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.