Nakaženým příbuzným strážníka se ani po 10 dnech hygiena neozvala. Článek z webu »měšťáků« zmizel

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv MP Praha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 8. 2020

Kauza strážníka, který na webu popsal hodně smutnou zkušenost s postupem lékařů a hygieniků, má dohru. Jeho rodině se dosud nikdo neozval kvůli trasování a zjišťování kontaktů. Od kontaktování hygieny uběhlo už 10 dní. Novinkám to v úterý řekl ředitel Městské policie (MPP) Praha Eduard Šuster. Původní článek mezitím z webu MP Praha zmizel.

O stažení příběhu strážníka, o kterém ŽivotvČesku.cz informoval, ze stránek pražské městské policie požádal náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). „Na tom článku bychom neměnili ani čárku, ale převládl názor, že to nepatří na oficiální stránky městské policie. Pan náměstek Hlubuček nás požádal, abychom to stáhli, a my jsme tak učinili. Na pravdivosti toho tvrzení to nic nemění,“ řekl Právu Šuster.

Případ se začal odehrávat 11. července, kdy měl dospělý syn nejmenovaného strážníka navštívit pražský klub Techtle Mechtle. Následně s odstupem několika dnů začal pociťovat příznaky nákazy. Lékaři jeho stav označili za chřipku. Rodina kontaktovala hygienu už asi před deseti dny.

Hygiena však prý dosud některé členy rodiny kvůli vytrasování kontaktů neoslovila.

Rodina proto odmítá pondělní vyjádření ministerstva zdravotnictví a středočeské hygienické stanice. Resort připustil že lékaři měli již při prvotním kontaktu strážníkova syna nechat otestovat a v případě pozitivního testu provést epidemiologické šetření. „Podle všeho tak došlo ke špatnému zhodnocení zdravotního stavu dotyčného ze strany lékařů,” uvádí prohlášení ministerstva zdravotnictví a hygieny.

Ve stanovisku hygieniků pak rodina poukazuje na řadu věcných a časových rozporů.

Podle všeho tak došlo ke špatnému zhodnocení zdravotního stavu dotyčného ze strany lékařů,” uvádí prohlášení ministerstva zdravotnictví a hygieny. „Útok ministerstva zdravotnictví a krajské hygienické stanice na rodinu spočívající v jejím obviňování z nezodpovědnosti, neschopnosti a neznalosti je pouze podlým útokem na jejich psychiku, pravděpodobně vedeným snahou zakrýt skutečně nefungující chyby systému,” stojí v prohlášení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.