Náledí, přívaly sněhu a silný vítr: Meteorologové vydali výstrahu před rozmary počasí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Obyvatelé České republiky zažívají výrazné zimní počasí. Mráz, sníh a ledový vítr rozhodně do víkendu nekončí. Meteorologové vydali řadu výstrah. "Až do středy bude mrznout, změnu počasí nečekejme," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Česká republika bojuje se sněhem a ledem. Do lednového mrazivého počasí ještě výrazně zasáhl silný vítr, který na horách může dosahovat rychlosti až 90 km/h. Meteorologové vydali na příští dny výstrahy kvůli tvorbě náledí, nárazovému větru a záplavě sněhu.

"Nejvyšší denní teploty vystoupí na plus 2 stupně Celsia, takže ta sněhová pokrývka bude přes den místy tát, aby ve večerních hodinách teploty zase klesaly pod bod mrazu. Takže se bude tvořit náledí a zmrazky. Přes den bude sněžit, v nížinách může napadnout až 8 centimetrů sněhu, na horách 20 centimetrů sněhu. To nejhorší ale bude vítr, v nížinách v nárazech bude dosahovat 70 km/h, na horách až 90 km/h. Takže ráno očekáváme sníh, led a pořádný vítr," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová z Meteopressu.

Varování meteorologů platí zatím do čtvrteční 12. hodiny, ale je pravděpodobné, že výstraha bude prodloužena. Změnu počasí čekat nemůžeme minimálně do středy.

Silný mráz zkomplikuje lidem život v Česku. Od půlnoci platí pro neděli výstraha Českého h...

"Nejvíce mrazivé počasí si užijeme o víkendu. Bude totiž pokračovat příliv studeného polárního vzduchu a bude ubývat oblačnosti. Takže v ranních minimech by o víkendu mělo být až -15 stupňů Celsia. Do příští středy budou teploty takto výrazně nízké. Až do středy se meteorologické modely shodují na tom, že bude mrznout," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.