Náměstek krajského policejního ředitele spáchal sebevraždu, zastřelil se ve služebním voze

Ředitel policie Moravskoslezského kraje Radim Daněk
Ředitel policie Moravskoslezského kraje Radim Daněk
Foto: Archiv Unie bezpečnostních složek
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2020

Sebevraždou ukončil dobrovolně svůj život náměstek ředitele policie Moravskoslezského kraje Radim Daněk. Stalo se tak ve středu ráno. Podle všeho se zastřelil služební zbraní ve služebním autě.

"Dnes zemřel vlastní rukou pan plk. Mgr. Radim Daněk - náměstek krajského ředitele pro vnější službu KŘP Moravskoslezského kraje. Policista, kterému bylo 56 let, sloužící od roku 1988 a s Unií bezpečnostních složek spolupracující již v minulosti, když jsme byli malou organizací a přesto se k nám zachoval velmi spravedlivě. Takového jednání se služebními funkcionáři není pro nás vždy samozřejmostí. Co asi dovede takového muže k sebevraždě? Nechť je Vám země lehká, pane plukovníku!" uvedli na Facebooku Unie bezpečnostních složek Zdeněk Drexler, předseda Unie BS a Aleš Lehký, předseda výkonného výboru Unie BS - PČR.

Podle informací, které zveřejnil portál Novinky.cz vyšetřuje moravskoslezská policie sebevraždu, v jejíž souvislosti odtahuje auto od přehrady u Bravantic na Novojičínsku.

Mohu potvrdit tragickou událost, která zasáhla celou moravskoslezskou policii. Příčiny a okolnosti prověřují jak interní orgány, tak i GIBS,” sdělila Právu mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. „V tuto chvíli nebudeme poskytovat žádné konkrétní informace, předběžně však můžeme vyloučit cizí přímé zavinění,” dodala mluvčí.

Šestapadesátiletý Daněk působil ve vedení policie jako náměstek pro vnější službu, měl hodnost plukovníka.

Přesný důvod, proč si uznávaný policista sáhl na život, není známa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.