Napínavý boj se smutným koncem. Martin Fenin zatipoval, jak bude vypadat utkání s Nizozemskem

Trenér Jaroslav Šilhavý v rozhovoru s hráči.
Trenér Jaroslav Šilhavý v rozhovoru s hráči.
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 6. 2021

V neděli od 18 hodin začne osmifinálová bitva mezi Českem a Nizozemskem. U televize bude utkání sledovat také bývalý reprezentační útočník Martin Fenin (34). "Myslím si, že budeme prohrávat 0:2, pak dáme gól naděje, budeme na konci tlačit, ale už to nestihneme," zatipoval pro ŽivotvČesku.cz fotbalový rebel, jak bude boj o čtvrtfinále EURA probíhat.

"Budu fandit, budu strašlivě moc fandit, ale obávám se, že to nebude stačit," řekl Martin Fenin pro ŽivotvČesku.cz s tím, že kamarádům z reprezentace palce drží, ale sílu protivníka vnímá a respektuje.

Nizozemskou družinu do boje, který uvidí maďarská Budapešť, povede kapitán Georginio Wijnaldum. Ten před osmifinálovým utkáním zaujal výrokem, že kdyby se z tribun ozývaly rasistické či nenávistné projevy, odejde ze hřiště. Pak by o osudu nedohraného zápasu rozhodovala komise UEFA. Kromě Wijnalduma se soupeř opírá o střelecké umění Memphise Depaye, které se na klubové úrovni upsal Barceloně. Český prapor s třemi vstřelenými góly drží na EURU hlavně Patrik Schick.

"Je na něm vidět, že si hodně věří. On ten tým nyní táhne a prokazuje to v zápasech," pochválil Martin Fenin českého útočníka s tím, že Schick ale na všechno stačit nemůže a ofenzivní umění by měli ukázat i další čeští hráči.

Když si měl Martin Fenin tipnout, jak osmifinálová bitva skončí, byl hodně opatrný. Tloukly se v něm zkušenosti s národní hrdostí.

"Výsledkově nám to s Nizozemci vždy vycházelo, je to oblíbený soupeř. Fandím tedy hodně, aby to zase vyšlo, ale nemyslím si, že se to tentokrát povede. Myslím si, že to bude napínavý zápas, ale prohrajeme 1:2. Já strašně moc fandím, moc si přeji, aby to vyšlo, ale... Myslím si, že budeme prohrávat 0:2, pak dáme gól naděje, budeme na konci tlačit, ale už to nestihneme," odhadl pro ŽivotvČesku.cz vývoj důležitého zápasu Martin Fenin. V neděli kolem 20. hodiny už budou fanoušci vědět, jak přesný jeho odhad byl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.