Narozeniny ministra Adama Vojtěcha: Tvarohové knedlíky, porušená tradice a speciální překvapení od krásné manželky

Olga Vojtěchová s manželem
Olga Vojtěchová s manželem
Foto: Se svolením Olgy Vojtěchová
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2021

Na jaře loňského roku vedl rezort zdravotnictví a po zářijovém odchodu se znovu vrátil koncem května 2021 do funkce ministra zdravotnictví. Adam Vojtěch oslaví 2. října své půlkulatiny – tedy 35. narozeniny a jeho krásná manželka Olga (37) popsala, jak se bude letos slavit. "Manžel alkoholu neholduje, ale určitě můžu prozradit, ze jeho narozeniny se neobejdou bez jeho nejoblíbenějšího jídla, což jsou tvarohové knedlíky," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Adam Vojtěch patří na poli české politické scény k výrazným osobnostem. Poté, co krátce před svými narozeninami 21. září 2020 v době druhé vlny koronaviru v Česku odstoupil z funkce šéfa rezortu zdravotnictví, rozhodl se více věnovat osobnímu životu, manželce Olze a v hlavě měl i plány na rozjezd hudebních projektů. V květnu však převzal post po Petru Arenbergerovi (62) znovu, ale své setrvání datuje ke konci voleb, kdy se chce z politiky stáhnout.

S manželkou slaví v říjnu dvouleté výročí od pohádkové svatby, která se konala v kapli Korunování Panny Marie ve středočeských Niměřicích, ale také 35. narozeniny – připadají na 2. října.

"Letos to vyšlo skvěle, protože narozeniny bude mít v sobotu, a tak je můžeme strávit v klidu a pohodě. Plány ale prozradit nemůžu, protože to opravdu bude celé překvapení. Obvyklé bývalo v minulých letech bohužel to, že jsme oslavu museli kvůli práci odložit, ale tentokrát tuhle smutnou tradici snad konečně porušíme," prozradila Olga Vojtěchová pro ŽivotvČesku.cz.

Ke každé oslavě by měl patřit přípitek a kromě dobrého jídla samozřejmě i v decentní míře alkohol. "Manžel je téměř abstinent, ale určitě můžu prozradit, ze jeho narozeninový den začne jeho nejoblíbenějším jídlem, kterým jsou tvarohové knedlíky," dodala sympatická blondýnka a osudová žena ministra zdravotnictví pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.