Následky zlomené páteře se ozvaly. Bolesti bývají až nesnesitelné, říká Honza Musil

Moderátor Honza Musil
Moderátor Honza Musil
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 8. 2020

Na konci roku to budou dva roky od nešťastného úrazu, který si způsobil pádem z žebříku. Šlo mu při něm o život. Podrobil se několika operacím. I když se moderátor Honza Musil (52) nevzdal, následky poranění zejména přes léto se ozývají. "Jde o řezavé bolesti, které způsobují výkyvy počasí," řekl pro ŽivotvČesku.cz zkušený spíkr.

V prosinci 2018 si Honza »užil« své. Po pádu si poranil páteř, devět žeber a propíchl plíci. Následně prodělal několik operací. Vypadalo to s ní špatně, nakonec se nevzdal a postavil se na nohy.

"V listopadu mě čeká kontrola, při které se bude rozhodovat, zda prodělám ještě jednu operaci. Ale věřím, že k ní nedojde," prozradil Honza Musil, co ho po zdravotní stránce ještě čeká.

I když se zdá, že po úrazu je zcela v pořádku, není tomu tak. Kvůli řadě operací má doživotní následky. Problém u něj je třeba létání. "Do letadla vůbec nemohu kvůli tlaku. To bych nevydržel. Bolí mě záda řezavě. Zejména teď přes léto, kdy dochází ke změnám počasí a opravdu trpím. Jde asi o nejhorší období od úrazu," prozradil moderátor s tím, že si uvědomuje, jak se cítí lidé, kteří mají podobné úrazy za sebou: "Nikomu bych to nepřál, ale vím, že jsou na tom lidé hůř."

Po operacích se učil znovu chodit, prošel si řadou rehabilitací. Obrovskou oporou mu v těžkých chvílích byl životní partner a manžel Jakub Bialý, který se o Honzu staral další měsíce po těžké operaci páteře.

Honza tuší, že od bolestí si jen tak neodpočine a že ho budou patrně doživotně provázet. Ale k životu je pokorný, moc dobře totiž ví, že kdyby nebylo včasné lékařské pomoci, mohlo být vše jinak.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.