Následky zlomené páteře se ozvaly. Bolesti bývají až nesnesitelné, říká Honza Musil

Moderátor Honza Musil
Moderátor Honza Musil
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 8. 2020

Na konci roku to budou dva roky od nešťastného úrazu, který si způsobil pádem z žebříku. Šlo mu při něm o život. Podrobil se několika operacím. I když se moderátor Honza Musil (52) nevzdal, následky poranění zejména přes léto se ozývají. "Jde o řezavé bolesti, které způsobují výkyvy počasí," řekl pro ŽivotvČesku.cz zkušený spíkr.

V prosinci 2018 si Honza »užil« své. Po pádu si poranil páteř, devět žeber a propíchl plíci. Následně prodělal několik operací. Vypadalo to s ní špatně, nakonec se nevzdal a postavil se na nohy.

"V listopadu mě čeká kontrola, při které se bude rozhodovat, zda prodělám ještě jednu operaci. Ale věřím, že k ní nedojde," prozradil Honza Musil, co ho po zdravotní stránce ještě čeká.

I když se zdá, že po úrazu je zcela v pořádku, není tomu tak. Kvůli řadě operací má doživotní následky. Problém u něj je třeba létání. "Do letadla vůbec nemohu kvůli tlaku. To bych nevydržel. Bolí mě záda řezavě. Zejména teď přes léto, kdy dochází ke změnám počasí a opravdu trpím. Jde asi o nejhorší období od úrazu," prozradil moderátor s tím, že si uvědomuje, jak se cítí lidé, kteří mají podobné úrazy za sebou: "Nikomu bych to nepřál, ale vím, že jsou na tom lidé hůř."

Po operacích se učil znovu chodit, prošel si řadou rehabilitací. Obrovskou oporou mu v těžkých chvílích byl životní partner a manžel Jakub Bialý, který se o Honzu staral další měsíce po těžké operaci páteře.

Honza tuší, že od bolestí si jen tak neodpočine a že ho budou patrně doživotně provázet. Ale k životu je pokorný, moc dobře totiž ví, že kdyby nebylo včasné lékařské pomoci, mohlo být vše jinak.

Najít životního partnera, po jehož boku člověk zažívá opravdovou lásku, se dá považovat za...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu