Natalia Oreiro zazpívala pro ruské publikum v Dubaji. Populární zpěvačku, jež má k Rusku blízko, lidé soudí. Aktivisté ji teď chtějí zbavit občanství

Herečka Natalia Oreirová v telenovele Divoký anděl
Herečka Natalia Oreirová v telenovele Divoký anděl
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2023

Oblíbená zpěvačka Natalia Oreiro (46) se netají tím, že má k Rusku velmi blízko. Poprvé se ve východoevropské zemi ukázala v roce 2001 a od té doby je pro tamní obyvatelstvo modlou. Herečka a zpěvačka získala dokonce v roce 2021 od prezidenta Putina ruské občanství. Od té doby, co vypukla válka na Ukrajině, byla uruguayská rodačka několikrát kvůli sympatiím k Rusku konfrontována. Před dvěma dny vystoupila krásná Natalia na soukromé akci v Dubaji pro ruské publikum, za což byla znovu kritizována. Nyní je ale kvůli zpěvaččině propagaci LGBT komunity v ohrožení její ruské občanství, píše o tom ruský nezávislý web Oreanda News.

Herečka a zpěvačka, jež žila od dětství v argentinském Buenos Aires, se do povědomí nejen českého publika dostala v roce 1998, kdy se začala vysílat oblíbená telenovela Divoký anděl. Drzá a dobrosrdečná Milagros se stala miláčkem publika. Velice si rudovlasou herečku oblíbili v Rusku, kde se pro tamní mladé dívky stala Oreiro jakousi modlou.

Od začátku nového tisíciletí začala Oreiro do Ruska létat pravidelně. Kromě koncertů vystupovala i v řadě televizních show. Díky své snaze podpořit vztahy mezi Ruskem a Latinskou Amerikou získala před dvěma lety od prezidenta Putina ruské občanství, které bylo uděleno i jejímu synovi. Do roku 2020 Oreiro vykonávala funkci velvyslankyně dobré vůle pro UNICEF v Rusku, poté byla jmenována velvyslankyní pro UNICEF v Uruguayi.

Od začátku války na Ukrajině byla zpěvačka konfrontována právě kvůli sympatiím k Rusku. K invazi na Ukrajinu se oficiálně nikdy nevyjádřila a pro ruské publikum vystupuje i nadále. Před dvěma dny vystoupila pro Rusy v Dubaji, jak se píše na české oficiální stránce zpěvačky Nataliaoreiro.cz. "Natalia včera vystoupila na soukromé firemní akci pro ruské publikum v Dubaji, Spojených arabských emirátech. Zazpívala songy jako Cambio dolor, Me muero de amor, Corazón valiente, Rio de la Plata," uvádí web. To se některým jejím fanouškům nelíbí.

"U mne si to s tím ruským občanstvím a celkovou náklonností s Ruskem hodně pokazila. Už ji nedokážu vnímat tak jako dřív," napsala jedna z fanynek na Facebooku. "Prachy jsou prachy. Stačí se zaprodat," napsal svůj názor další z komentujících.

Zpěvaččino ruské občanství je ale podle ruské tiskové agentury Oreanda News v ohrožení. Kvůli její propagandě LGBT komunity bylo zažádáno, aby byla Oreiro ruského občanství zbavena. "Veřejná organizace »Sibiřská skupina pro lidská práva« Guardian požadovala od generální prokuratury a ministerstva vnitra, aby herečku a zpěvačku Natalii Oreiro zbavily ruského občanství pro propagandu LGBT," píše se na již zmíněném webu.

Aktivisté sepsali výzvu úřadům poté, co se Oreiro 4. listopadu zúčastnila pochodu Gay Pride v Buenos Aires. Lidskoprávní skupina dodává, že zpěvačka je symbolem gayů v Latinské Americe již několik let a od roku 2016 se aktivně účastní pochodů za práva LGBT komunity.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.