Návrat bouřek a přechod studené fronty. Teploty v úterý velmi výrazně klesnou. Meteoroložka určila, kde se zastaví

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2022

Pondělní ráno přineslo velké teplotní rozdíly. "V 5 hodin bylo v Holešově 4,3 °C, v Ústí nad Labem 11,3 °C. V odpoledních maximech ale v pondělí naměříme nejvyšší teploty z celého týdne. Před přechodem studené fronty bude do ČR proudit teplý vzduch od jihu. Nejvyšší odpolední teploty tak budou na letních hodnotách," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že jen mírně přesáhnou 20 stupňů.

V pondělí lze očekávat zpočátku dne polojasno, na východě území i jasno. "Během dne bude docházet od západu k přibývání oblačnosti na oblačno až polojasno a později večer musíme na západě území počítat se zataženou oblohou s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Pozor. V bouřkách bude zesilovat vítr na rychlost kolem 70 km/h, tak silné poryvy větru jako v pátek už neočekáváme. Teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

V úterý raději deštníky všude s sebou. "Převládat bude velká oblačnost, oblačno až zataženo, jen zpočátku dne bude přechodně až polojasno. Dopoledne místy déšť nebo přeháňky, během odpoledne srážky na většině území a místy bouřky. V bouřkách může spadnout až kolem 30 mm. Teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 °C, na Karlovarsku kolem 17 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.