Návrat tropických teplot je za rohem. Může je ale zkazit déšť, říká Dagmar Honsová. Upřesnila, kdy nastane zlom

Opalování – ilustrační foto
Opalování – ilustrační foto
Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia

V uplynulých dnech se tropické teploty vytratily a nahradily je chladnější dny a výraznější srážky. Počasí je ale také velmi proměnlivé a již brzy se Česko dočká dalšího tropického a převážně prosluněného dne. Už v úterý teploty poprvé v týdnu vystoupají nad 30 stupňů Celsia. "Počasí bude hodně proměnlivé," upozornila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Víkendové teploty se ke 30 stupňům Celsia nevyšplhají a meteorologové očekávají přeháňky a bouřky. Počasí bude k opalování lákat až v průběhu následujícího týdne, kdy se po chladných a deštivých dnech znovu vrátí tropické počasí.

Změna počasí bude po chladném víkendu citelná. "V neděli bude polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Večer na Plzeňsku až oblačno a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Odpolední teploty 23 až 27 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Už v úterý přijde první tropický den následujícího týdne, teploty vyšplhají až na 30 stupňů Celsia. "Bude jasno až polojasno, během dne ojediněle přeháňky a bouřky," upřesnila předpověď pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

Meteoroložka Dagmar Honsová (41) je nejznámější Češkou ve svém oboru. Na Instagramu má něk...

Tropické teploty nějakou dobu vydrží, na jasnou oblohu ovšem spoléhat nelze. Případné koupání či opalování tak mohou pokazit například přeháňky, nebo třeba i bouřky. "Počasí bude hodně proměnlivé," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz k nadcházejícímu týdnu.

Zavřít reklamu