Navrhl jsem přítelkyni, aby si mě vzala, svěřil Josef Rychtář. Ohledně odpovědi si to nejspíš představoval trochu jinak

Josef Rychtář
Josef Rychtář
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 6. 2022

Letos je to už 8 let, co tento svět navždy opustila zpěvačka Iveta Bartošová (†48). Její tragická smrt byla tvrdou ránou pro jejího manžela Josefa Rychtáře (64), který si myslel, že podobnou lásku jako s ní už nezažije. Nyní si je ale stoprocentně jistý tím, že osud mu do cesty přivedl ženu, pro kterou by dýchal. "Já na ni nedám dopustit. Je pracovitá, úžasná, když jde vedle mě, jsem na ni pyšný jako páv," řekl Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz s tím, že by si ji rád vzal.

Médii v úterý proběhla zpráva, že Josef Rychtář, vdovec po Ivetě Bartošové, se bude ženit. Už několik let je spokojený po boku přítelkyně Ivy, u které našel nejen konejšivou náruč, ale také lásku, o které nevěřil, že se jí po smrti slavné manželky ještě dočká. Plánování veselky však ještě neprobíhá, protože zatím nedošlo k vyjádření potenciální nevěsty.

"Ono to není, že se budu hned ženit, to média asi špatně vyložila. To je o tom, že jsem přítelkyni, kterou miluju, v podstatě navrhnul, aby si mě vzala. Dospěl jsem k tomu po letech, kdy bolest přetrvávala, poznal jsem druhou ženu, která má úžasné vlastnosti. Odpověď jsem ještě nedostal," přiznal Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz.

O Josefu Rychtářovi je známo, že o památku Ivety Bartošové se poctivě stará. To, že si našel po jejím skonu přítelkyni, neznamená, že by na svou zesnulou manželku zapomněl. Je ale moc rád, že dostal další šanci být šťastný po boku jedinečné ženy.

"Když se stalo to neštěstí s Ivetkou, tak jsem nevěřil, že ještě budu schopen se zamilovat. Každý člověk je jiný, vlastnosti jsou různorodé a já jsem nepředpokládal, že potkám druhou ženu mého života, která bude mít obdobné, v něčem i lepší vlastnosti než měla Ivetka a opravdu jsem se do Ivy zamiloval. Vyjádřil jsem to tak proto, že to tak cítím a považuji za správné," svěřil Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz, co ke své přítelkyni cítí.

Pro vdovce po Ivetě Bartošové je důležité, aby bylo evidentní, jak moc svou partnerku miluje. "Ono se stalo, že já jsem na jisté výročí při oslovení médii ještě nebyl tak dozrálý, abych upřímně vyjádřil své postoje k Ivě, což mě opravdu mrzí. A ona si zaslouží chlapa, který si jí bude vážit, bude ji milovat a dá to jasně najevo i v médiích, pokud ho osloví, a to jsem v danou dobu neudělal," vyčítá si.

Josef Rychtář měl ve svém životě dvě manželky a s oběma měl dlouhodobý vztah. Přelétávání od jedné ženě ke druhé dle jeho slov není nic pro něj. Naopak si váží ženy, do jejíž povahy se může zamilovat a o které ví, že by s ní mohl strávit zbytek života.

"Já na ni nedám dopustit. Je pracovitá, úžasná, když jde vedle mě, jsem na ni pyšný jako páv. Je milá, komunikativní, je nekonfliktní, skromná, má úžasnou povahu, to je to, co mě k ní váže a co oslovilo moje city. Jinou ženu nemám a ani nehledám. Jsem stará škola, a když se zamiluji, je pro mě ta jedna jediná, tam jiná cesta nevede," vychválil Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz svou přítelkyni.

Období po smrti Ivety Bartošové bylo pro Josefa Rychtáře z mnoha důvodů velmi těžké. Nebyl přesvědčený o tom, že ještě potká někoho, do koho se zamiluje a s kým prožije opravdovou lásku. Taková žena ale nakonec naštěstí do jeho života přišla a zmírnila jeho smutek.

"Já si dodnes vyčítám, co jsem mohl a co jsem neudělal. Můžu vám říct, že to strašně moc bolelo a bolí to dodnes. Jsou věci, které už nedokážete vrátit zpátky. Byl jsem moc rád, že jsem poznal Ivu, která mi začala dávat životní naději, že stojí za to tu být, že to má smysl, že je tu někdo, na koho se můžu těšit. Znám ji 5 let a našel jsem v ní světlo, radost ze života," dodal Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jeho partnerka má také úžasné rodiče, kteří mají velký podíl na tom, jak skvělá je.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.